Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tudtok a törpenyúlról?

Mit tudtok a törpenyúlról?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Azt hogy rágcsáló XD
2009. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
[link] ezen sokmindent megtalálcs (remélem) ha nem nézd meg google.ba
2009. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
büdös:D
2009. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok mindent, nekem is van 5 éve törpenyuszim. Mire vagy kíváncsi? A tartásával kapcsolatban van kérdésed, vagy a természetük, viselkedésük érdekel?
2009. nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A tartása,etetése érdekelne,mert ma kaptam,és nekem fogalmam sincs mit lehet vele tenni..:-)
2009. nov. 28. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok! A tartásával kapcsolatban a legfontosabb beszerezni valók:ketrec (legalább 100x50-es legyen hogy kényelmesen el tudjon benne férni a nyuszi). Venned kell még etetőtálat (legjobb a kerámia mert azt nem tudja felborítani, összetörni), itatót (a golyós önitatót javaslom, mert így nem tudja kiborítani, bepiszkítani), érdemes beszerezni egy sarokba tehető alomtálat, mert előbb-utóbb ki fog jelölni egy sarkot ahová a dolgát végzi és ha beteszel egy alomtálat akkor könnyebb takarítani. Venned kell még neki almot, itt több féléből is válogathatsz, kezdetnek szerintem forgácsot vegyél. Ha a nyuszi még nem jelölte ki a "wc-sarkot", akkor az egész ketrec alját érdemes bealmozni, később már nem lesz rá szükség. Valamint a ketrecbe tegyél be neki egy kis házikót, búvóhelyet hogy növeld a biztonságérzetét és rágó fát hogy tudja a fogait koptatni. Az etetésével kapcsolatban a legfontosabb hogy a fő táplálék a friss, jó minőségű széna, ez MINDIG legyen a nyuszi előtt. A kisállat kereskedésekben kaphatók jó, prémium minőségű törpenyúl tápok, ezek drágábbak, de érdemesebb ilyet venni mert tényleg jobb. Ha még kicsi a nyuszi akkor lehet előtte folyamatosan táp is, ha nagyobb lesz akkor elég naponta kétszer adni. Ezeken kívül adhatsz a nyuszidnak nyers zöldségféléket, igazából csak a "k" betűseket nem szabad adni mert azok felpuffasztják. Mindig ügyelj a fokozatosságra, először minden zöldféléből keveset adj és folyamatosan növeld az adagot.

Egészségügyi szempontból évente kétszer oltatni kell, akkor is ha egyedül tartod lakásban. Két veszélyes betegség van ami ellen oltást fog kapni, ezt majd az állatorvossal meg tudod beszélni.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe kezdésnek, ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

2009. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy az előző válaszadó írta,de ha a forgácstól tüsszögne érdemes csutka vagy fapellet almot alá tenni(sok nyuszi allergiás rá, meg én is)

Talán nem ártana egyből elvinni az orvoshoz hogy megnézhesse, hogy egészséges-e illetve pontosan megállapíthassa a nemét.

ja, igen nem büdös, ha rendesen van takarítva.

A nyúlalakúak rendjébe tartozik nem a rágcsálókéba!

2009. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
sokat eszik
2010. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én nyuszim a ketrecén belül nem piszkít egy helyre, de a lakásban nem piszkít össze-vissza. Sokszor megeszik a kakijukat, mert a szénát néha megemésztetlenül kiadják, így újra felhasználják. De mindig legyen előtte széna! Van erre egy szénatartó amit kisállatboltban lehet venni, de általában a ketrechez adnak itatót és szénatartót. Szerintem kistányért ne tegyél be neki, mert úgyis feldönti, mindegy miből van, az orrukkal nagyon erősen tudnak dúrni. Meg úgyis csak a helyet foglalná. Én fél almát csak úgy berakok neki tányér nélkül, úgyis szétdobálja. A tápot is csak beszórom, de az általában abban a percben el is tűnik. :) Mindig csak egy fél marékkal adok neki este, mert a zacskócsörgésre odaszalad, így könnyű bezárni. A simogatást imádja, de ha felveszik azt nem nagyon tűri. Orvoshoz egy évben 1-szer kell elvinni, egy szurit fog kapni, ami egy kombinált szérum és a két fő betegségtől védi. Ha orvosnál jársz vele, kérd hogy vágja le a karmát, mert otthon nagyon nehéz megcsinálni.
2010. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!