Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma reggelre megtörtént az...

Homa Judit kérdése:

Ma reggelre megtörtént az első nyúl ellés nálunk.9 db kicsi született. Délre mind kihűlve elpusztult. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
2014. jan. 1. 12:16
 1/7 anonim válasza:
Gondolom nem voltak a kicsik melegen tartva.
2014. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Gondozatlanság , na persze nem a részedről. Szokott ilyen lenni,esetleg még egyszer neki lehet futni ,de aztán üsd agyon.
2014. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
valószínűleg az anya nem egészen tudta mit csináljon,hiszen első szülés volt.Az idő pedig nem egészen megfelelő rá odakint.
2014. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az anya béna volt, és nem melegítette föl őket.
2014. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A 2-es vagyok. Úgy látom nem igazán vesztek komolyan pedig én a valós okot irtam. Gondozatlanság alatt azt értettem a nyúl pl nem épitett megfelelő fészket ,elöször a széna, majd bőségesen megtépi magát, és ebből csinál puha fészket a kicsiknek. Valószinűleg nem is szoptatta őket. Szokta még ilyenkor azt is hogy szere -szét fial, magyarul szétszórja a fiait sőt még olyan is van hogy megeszi .Ilyen anyát álltalában selejtezik. Mellesleg télen , hidegben ,sokkal szerencsésebb fialtatni. Igaz nekem nem disznyulam van ,csak 1 db rendes,de nyúl az nyúl. Érdekességképpen ez is szétszórta a fiait ,nem gondozta, de esélyt adtam neki, és másodszorra már sikerült.
2014. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Én nekem a nagyszüleimnek vannak nyulai és azt láttam hogy az anya nyúl szó szerint megtépi magát. És aztán abba születnek a kicsit szal kell neki egy kis kuckó ( vagyis kisház) AMIBE NEVELHETI ÉS MEGELLHETI A KICSIKET.
2014. jan. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%

Sajnos ne minden nyuszi 'jó anya', ahogy mi hívtuk, gyakran előfordult -főleg első szülő nyulaknál - hogy nem tudták gondozni a kicsinyüket.

A tenyészetekben ilyenkor átteszik másik anyához a nyuszikat (persze nem olyan sokat, hogy a sajátjait nem tudja etetni). Ha nem tép szőrt és nem épít fészket, akkor nem is fogja gondozni a kicsiket. Lehet, hogy a következőnél sikerülni fog. Ha másodszor sem, akkor azt a nyuszit nem szabad pároztatni többet.

Semmit nem csináltál rosszul, ilyen pici nyuszikat ember mesterségesen nem tudja életben tartani, ha az anyanyúl nem gondoskodik róluk.

2014. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!