Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényem miért nem eszi...

Vadászgörényem miért nem eszi a húst? SOS

Figyelt kérdés

Olyan helyről kaptam, ahol csak ezzel etették, meg elvétve kapott görénytápot. Én cicatápot vettem neki, kiegészítésként. Amikor beteszem neki a csirkenyakat, a következőt csinálja! Megfogja, és beviszi az almostálcájába, amiben ugye alom van! Az meg ráragad. Nem hajlandó megenni, rögtön el akarja raktározni. Hogy érjem el, hogy megegye és ne rakja oda az alomba? (ami mellesleg kristályos, tehát a nedves csirkenyakra szépen ráragad és nem hajlandó onnan "leesni"!)Éheztessem ki?? Csak a tápot hajlandó normálisan megenni, hiába marad a tálkában, azt nem viszi eldugni. Segítsetek!

Nem akarom macskatápon tartani a görényem!! :( Minden hússal ezt teszi! Ha apró darabokra tépem azt is beviszi! :(


2014. jan. 5. 13:38
 1/8 anonim válasza:
Miért nem veszed ki az almos tálcát míg eszik, hogy ne tudja beletenni az alomba?
2014. jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is finnyáznak most a görényeim és alig akarják megenni a húst. Csak csipegetnek belőle, aztán a többit dugják el. Szerintem érzik, hogy melegebb van a kelleténél, és lehet hogy már a tavaszra készülnek -> ilyenkor kevesebbet esznek úgyis.

Próbálhatod a kiéheztetős módszert, ne legyen más előtte csak a hús. Ha éhes lesz úgyis meg fogja enni. Bár nekem ez a módszer az első görényemnél nem jött be. Ő fél évig csak tápot volt hajlandó enni, a húst nem kérte, viszont a főtt hús levét megitta. Aztán egyszer egy betegség miatt etetnem kellett kézből húspéppel és azóta hajlandó megint megenni a husit.

Próbáld meg neki különbözőképpen kínálgatni, főzve, levével együtt, akkor ne csak húst hanem belsőségeket is kínáld, vagy pépesítsd esetleg, hátha úgy elnyalogatja.

Mennyi idős amúgy? Tápból milyen fajtát kap?

2014. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak... Hát, én az alomtálca dolgot nem tudtam sehogy megoldani... Ha kedve tartotta, belevégezte a dolgát, ha nem, akkor arréblökte, és a ketrec sarkába végezte. Így azóta téglákat raktam be, amit ronggyal vontam be, így nem tudja ellökni, és belevégzi a dolgát.

Ezért nem szeretném kivenni, mert körülményes! A ketrec sincs ez miatt mozgatva. De lehet megpróbálom... :/

Másodiknak: 7 hónapos és whiskast szoktam adni neki, illetve kitekat van itthon.

Múltkor megfőztem disznóhusit neki, aztán nagy örömmel cincáltam szét tápnyi nagyságúra. Betettem neki, megszaglászta, aztán tüsszentett egyet és otthagyta. :(

Bele se evett. Pedig víz is volt rajta. Most nyakat próbálok majd neki adni, most még alszik.

2014. jan. 5. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Disznóhúst ne adj neki! Csirke, kacsa, pulyka, nyúl az mehet, de disznót ne. Az nem tartozik a természetes kajái közé. Valamint a whiskas meg friskies macskatápok nem jók. Semmi tápértékük nincs, még a macskának sem ajánlott adni, csak agyon vannak reklámozva. Ha tápot akarsz neki adni akkor azt kell nézni, hogy minél nagyobb százalékban készüljön színhúsból. Macskatápoknál az Acana, Orijen, Royal Canin tápok a jók, illetve van külön görények számára is kifejlesztett táp: Beaphar, Versele laga.

Csak táppal etetni viszont azért sem ajánlatos a görényt hosszútávon, mert károsítja a veséjét... és ez a jó minőségű tápoknál is így van. Képzeld akkor egy gagyi whiskas mit csinálna vele.

Erőltesd a húst, ha nem akarja megenni akkor inkább egy-két napig éhezzen, de hidd el ha éhes lesz akkor meg fogja enni. És a disznót kerüld mindenképp!

2014. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah, elnéztem, nem friskies hanem kitekat... Mindegy, egy kategória. Az se jó a görinek.
2014. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán vegetáriánus?
2014. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Vegetáriánussss??? :O :O :O Egy görény?? :O
2014. jan. 6. 21:35
 8/8 anonim válasza:
vegetáriánus ám, nem is kicsit. ez már valószínűleg egy 3. fázisban lévő egyed. Figyeld meg a hasát, napokon belül harcsapikkelyek fognak nőni rajta és elkezd a saját neme iránt vonzódni. Miskolcon élsz?
2014. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!