Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a vadászgör...

1 srác kérdése:

Miért csinálja ezt a vadászgörényem?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves hím görényem, aki eddig sosem harapot nagyon barátságos görény volt de amióta beteg volt és ugye szurit kellet neki adni meg ápolni azóta harap és nem tudom hogy miért mert közbe még makog is játszani akarna?
2013. dec. 29. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy fáj neki valamije? Ha szurit kapott, akkor az mondjuk be is gyulladhatott. Persze nem tudjuk, mikor volt beteg, mi baja volt, miért és hová kapta a szurit stb. Vagy még mindig fájdalmai vannak, és rossz helyen érsz hozzá. Ha makog, az lehet jelzés is, hogy ne piszkáld. A harapás erre utalna. Én a helyedben megnézetném dokival, hogy minden rendben van-e, mert ha te a betegségre gyanakszol, akkor jobb a biztonság. Ha nemrég gyógyult fel, akkor az is elképzelhető, hogy semmi baja, csak még lábadozik, és ez természetes.

Ha régebbi a betegség, de sokáig tartott az ápolás, akkor lehet, hogy azért harap, mert elkanászodott. Elkényeztetted, mindent szabadott, úgy érzi, ezentúl is mindent szabad. Máshol vannak a határok. Ilyenkor vissza kell szoktatni a betegség előtti szintre a harapással kapcsolatban.

Nézd, te látod a görényt, te tudod, mi baja volt és most hogy van. Ha szükséges, vidd orvoshoz, ha nem, akkor csak fogd keményebben.

2013. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

makoghat fájdalom miatt is! de azt egyből le lehet vágni, mert egy kicsit más a hangneme olyankor, érezhetően nem jókedvből csinálja!

tapasztalatból mondom, amikor rosszul alkalmaztam grabancfogást! (egy göris oldalon azt írták hogy a grabancfogás-lefogásos módszer közül az előbbit válassza a tapasztalatlanabb, első görényt tartó gazdi, mert hogy utóbbival eltörheted a gerincét... nekem pont hogy a lefogásos dolog megy, a grabancfogás nem!)

2014. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
azóta nem is fogom meg a grabancánál, sőt nincs is rá szükség. :)
2014. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!