Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen rágcsálót válasszak...

Milyen rágcsálót válasszak elsőre?

Figyelt kérdés

Még sose volt rágcsálóm de már volt kutyám, macskám (házi kedvencem.) Olyat szeretnék ami cuki és azért értelmes (esetleg kicsit tanítható)(és még suliba járok szóval olyan kéne ami egyedül is elvan) min 5 évig él mert a hörcsögök is cukik de csak 1-2 évig élnek . Nyuszi és degu kizárva.

Érvelést is kérek. (eddig a csincsilla és a vadászgöri tetszik)



2014. jan. 9. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
egér. most úgyis behúzódik a hideg elől, és ha egyik elpusztul jön helyette 10 másik
2014. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

csincsilláról nem tudok semmit. de ha suliba jársz még vadászgöri tuti nem jó. hány éves vagy?

a patkányok nagyon okosak de egyedül nem lehet őket tartani: http://www.youtube.com/results?search_query=rats+trick&sm=3

a tengerimalacot se lehet egyedül tartani

amúgy a hörik 2-3 évig élnek, ha tenyésztőtől veszed és ők is ugyanannyiért árulják mint a kereskedők, csak utána kell nézni, hogy tényleg igazi tenyésztő (nem szaporító).

ja és ez a tenyészetes dolog minden állatra igaz mert a kereskedés csak a pénzt látja z állatokban aztán kígyókaja ha nincs gazdi,egy ismerősöm vett 2 lány hörit(tesók), de kiderült hogy az egyik fiú, és születtek kis hörik, a kereskedés vissza vette őket, de már kölykök is terhese voltak a tesóiktól. szóval nagyon nem ajánlom a kereskedést.

2014. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

előző vagyok,pl. ezért nem jó a göri ha még suliba jársz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__5250451-m..

2014. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A görény nem rágcsáló...ráadásul sok törődést igényel.
2014. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
a göri nem rákcsáló. és nem ketreces állat, legalábbis borzalmasan érzi magát ketrecben.. tengerimalac jó csak abból 2 kell, mert akkor depis lesz. (általában) csincsi az tenyleg jó lehet. a mongol futóegér is cuki, 2-4 évig él, ha az nem kevés. Vehetsz még mokusokat, pl. cukormókus, stb... még vannak a házipatkányok azok is nagyon édesek. meg persze vannak a japán táncoló, fehér egerek, de azok nem élnek túl sokáig. ennyi kifogytam az ötletekből, de szerinte görényt kérj:)
2014. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

olvastam h nem szeretnél nyuszit!Miért?

Minden igényednek megfelel,nem kell vele marha sokat törődni,nem mondtam hogy egyáltalán nem csak keveset.nem igazán van szaga csak ha nem takarítod ki.Viszonylag keveset eszik,tanítható,és szobatiszta is!Nem társas lény.Ki kell engedni,és nem kerül többe az etetése mint egy hörinek!Nagyon aranyoska és tovább élnek mint öt év.sőt... !Ha gondolod írok még róla priviben is!

2014. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

13/L

1-2 kor érek haza suliból

2014. jan. 10. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Csincsillát szerintem ne vegyetek! Nem szeretnélek lebeszélni,de.. Nagyon szeretet igényes,naponta kb. 2-3 órát vele kell tölteni. Fürdetni tilos,mert meghal tőle.(Bepállik a szőre,és megfullad.) Nagyon érzékeny a hőmérséklet-ingadozásra. Nagyon drága állat! Nekem is van,csak a háza 17.000 Ft volt... Meg még berendezni. Nagyon érzékeny a kajára,és csak fürdető homokban fürödhet. Megkell tanítani,hogy ne ugorjon ki a kezedből,és hogy ne futkorásszon össze vissza. Nagyon gyorsan szalad,ha elengeded,nem tudod elkapni :P :D Akinek van rá ideje,türelme,és pénze annak ajánlom. Én imádom a kis manómat,egész délután együtt vagyunk :)) kiviszem délután sétálni,aztán bennt elalszik a kezemben. Megérte az a 28.000 Ft,a sok-sok szeretet,és a türelem :)
2014. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a görény büdi nagyon, nekünk volt az udvaron kettő, de messziről méz-szaga volt (legalábbis szerintem :D)

én most kaptam japán táncoló egereket, nézz róluk videót, nagyon aranyosak :3

2014. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A japán táncoló egerek tényleg cukik,nem harapnak és szaguk sincs ,mert nagyon picik , jópofa kis állatkák mindig körbe körbe futkároznak ,de ők sem szeretnek egyedül lenni,szval abból is ketto kell akkor :-)
2014. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!