Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen rágcsálót...

Paci11 kérdése:

Szerintetek milyen rágcsálót válasszak?

Figyelt kérdés
Korábban már voltak hörcsögeink(arany- és törpe is), így a legtöbb 'felszerelés' megvan. Terráriumokban tartottuk őket, egy kb.10- és kb.40 literesekben. Most szeretnék váltani egy másik fajta rágcsálóra, ami szintén terráriumba tartható, és a soroltakban kényelmesen elférnek. Gondoltam egérre vagy patkányra, de nem tudom... Kérlek segítsetek a választásban! Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2013. jún. 10. 17:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha egér vagy patkány, akkor én mindenképpen két, azonos nemű patkányt ajánlanék, okosabbak, mint az egerek, sőt, kategóriájában kiemelkedő intelligenciájuk van, rengeteg dolgot megtanulhatnak, és irtó kezes kis állatkák tudnak lenni :) Nekem sajna nem lehetett, mert édesanyám retteg tőlük, de egyik barátomnál anno volt négy, imádtam őket :)
2013. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Patkányt nem ajánlott terráriumba tartani, hanem ketrecbe. Terráriumba hörcsögöt, meg egeret szoktak főként, a táncoló egerek aranyosak például szerintem.
2013. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi terráriumokba én mindenképp egeret választanék.

Én tartottam régen egereket, azt kell mondjam, kedvesebb lények, mint a hörcsögök. Legalábbis az én tapasztalataim ezt mutatják. Az összes hörcsögöm kiváló, visszaellenőrizhető almokból származott, kézhez voltak szoktatva, de óhatatlanul mégis előfordult egy-egy harapás. Míg az egereimet úgy szereztem be, hogy bementem egy kisállatkereskedésbe, és a kígyóknak szánt, "ömlesztett" műanyagdobozból kértem három egeret. Elmondhatom, hogy egyetlen egyszer sem harapott meg egér.

Ez most nem egy hörcsögellenes duma akart lenni, csak tudom hogy sokan az egérre valami kártékony, gonosz, írtanivaló förmedvényként gondolnak, pedig nagyon aranyos kisállat. A patkány dettó, viszont neki jóval nagyobb terráriumra van szüksége.

2013. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
a patkányok viszont édesebbek az tény nekem is van, de akkor szerezz be egy ketrecet viszont (: előző voltam.
2013. jún. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Még gondolkozom rajta. :) Amúgy az egerek nem szöknek ki pl kézből, úgy, hogy nem lehet őket utána megfogni, vagy valami? :)
2013. jún. 10. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A táncoló egér génmanipulált, és szinte idegrángásai vannak, azért táncol és ugrál folyton, én nem ajánlanám, sőt, azt is lelőném, aki "megalkotta" őket, bőven túltenyésztett állatkák ráadásul...

A patkányt csak ajánlani tudom, ketrec kéne mondjuk nekik, de ki is engedhetőek időnként, nálunk anno szobatiszták is voltak mindketten, idővel megtanulták, hogy ha hívom őket, jöjjenek oda, stb. Sajna már nincsenek meg, de nagyon szépek voltak, sose haraptak meg, és nagyon gyorsan tanultak (néha ijesztően, azt egy hét alatt megtanulták, mikor van etetés, és már verték a feszkót, ha nem kapták meg pontban akkor, ami járt).

2013. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azok a megfoghatatlanok a mezei egerek :)

A fogságban született egerek nem ismerik a szabadságot, ezért majdnem teljesen úgy viselkednek mint a hörcsögök.

Persze ha van lehetőség, akkor próbálnak felfedezőútra menni, de mondom, csak annyira amennyire a hörcsögök. Kerestem/csalogattam elő én már a szobámban elmászkált egeret és hörcsögöt is :)

2013. jún. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, táncoló egeret nem szeretnék.. Rossz nézni:s értem:) köszönöm :)
2013. jún. 10. 17:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Na ennek örülök, mert nem szeretném az egeret kergetni a lakásba. :) köszönöm szépen a segítséget :)
2013. jún. 10. 18:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kisemlősnek kínzás a terrárium, inkább vegyél ketrecet. A patkány jó. :)
2013. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!