Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac allergia után a...

Tengerimalac allergia után a törpenyuszira is allergiás lehetek? /lent van a többi! /

Figyelt kérdés

3 éve kaptam egy tengerimalacot az egyik ismerősünktől..Rá 1 évre kiderült,hogy allergiás vagyok egy légtérben a malackámra.. Nem tudtam már tovább megtartani az allergiám miatt, ezért vissza adtam annak, akitől kaptam...Már régóta gondolkozom azon,hogy veszek egy kis törpenyuszit, ezért elmentem allergia vizsgálatra, és megkérdeztem ezt-azt. Ott aztmondták,hogy semmit nem mutat ki, de adnak nekem gyógyszert, hogy ha mgis vennék nyuszit, ne jöjjön ki... Szerintetek ha venném egy törpenyuszit, és bent lakna velem egy szobába (kicsi a szobám..) akkor lenne valami bajom?? +Allergia gyógyszert szednék. /:

Köszi az értelmes válaszokat!



#törpenyúl #allergia . tenerimalac
2014. jan. 11. 21:11
 1/5 anonim válasza:

Szia!!!


Sajnos ha tengerimalacra allergiás vagy, nagy valószínűséggel a nyuszi szőre is kiváltja az allergiádat. Ráadásul avval is számolnod kell, hogy a nyúl/ tengerimalac szénája is tartalmazhat rengeteg allergén anyagot. Ismerőseim között többen is vannak akik allergiásak a nyúlszőrre és ha átjönnek hozzám (van nyuszim) akkor az allergiás tüneteik rögtön előjönnek. Segíthetne kideríteni, ha valamelyik ismerősödnek lenne nyuszija és megnézni, hogy reagálsz rá. Én a gyógyszert nem ajánlanám, legalábbis ha nem muszáj, mert bár tényleg elmulasztja a tüneteket, de nem hinném, hogy ez a jó megoldás. Ha pedig bebizonyosodik, hogy kiváltja az allergiát a nyusziszőr, akkor gondolkozz valami kevésbé szőrös :) állaton. Szerintem az egészséged az első :)

2014. jan. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

TB által finanszírozott allergia vizsgálaton megnéznek nyúlszőrre is meg egy csomó állatkára, pollenre stb.

Menj el, csináltasd meg, az a biztos!

Addig pedig ne vegyél magadhoz nyuszit, amíg nincs biztos eredmény!

2014. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Nekem 15 malackám van plusz több mint 100 nyulam. Én asztmás és allergiás is vagyok. Allergiás vagyok a nyulakra és a malacokra de én nem foglalkozok vele beveszek egy gyógyszert és ez nem állhat köztem és az állatok közé. Elnézést hogy ilyet írok de ..... le az allergiát és vegyetek egy nyuszikát hidd el semmibaj se lesz.
2014. jan. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 100 nyúllal egy szobában vagy?

Feltételezem, h nem. Egészen más kinti tartásban napi pár órát érintkezni a nyulakkal, mint abban a szobában aludni, ahol ők is vannak.

2014. jan. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos. Nekem van törpe nyulam és házi nyulam. 3 törpenyúl bent van a házba a 15 malaccal a többi kint. Ennyi.
2014. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!