Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény rendellenes...

Vadászgörény rendellenes széklet?!

Figyelt kérdés

A vadászgörényem tegnapelőtt óta furcsán ürít!

Eddig semmi ilyen jellegű problémám nem volt vele.

A széklete eddig sötét-világosbarnás, vastag és hosszú volt, tehát normális jellegű. Az utóbbi három napban azonban kicsi, apró, összement, és rövid.

A színe eddig normális volt, ma azonban azt láttam, hogy feketés egy-két helyen!

Erőlködni nem láttam őt. Mitől lehet ez?

Azt még hozzátenném, hogy ez nem-e lehet sokk miatt?

Az egyik hülye ismerősöm átjött, és direkt megmondtam neki hogy a görényemet ne piszkálja, maradjon tőle távol.

Mivel az ágyamra nem szokott felmászni, a gyerek az ágyon ült. Kimentem a konyhába hogy hozzak neki inni. Mire visszajöttem, hallom hogy a görény fújtat, morog, bementem, a köcsög gyerek a grabancánál akarta megfogni, de a feje alatt pár milliméterre fogta meg, és megharapta őt a görény, aztán leb*szta a földre miközben tartotta, és szépen megszorongatta a mellső lábainál!!! Rögtön nekimentem, olyan pofont kapott, a görim elszaladt miután elengedte a k*csög, aztán megmondtam neki hogy el lehet innen takarodni, és ennyi volt.

Ettől lehet ilyen baja?

Szegénykém azóta jobban nyalogat engem, nagyon félhet. :(


2014. jan. 14. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Eszik rendesen azóta?

A székletváltozás sok mindent jelenthet, pl bélgyulladás, hasmenés stb. Ebben az esetben, hogy a megszokottnál kisebb meg rövidebb, amellett hogy eszik normálisan, lehet arra is gondolni, hogy részleges bélelzáródása van a göridnek. Nem evett meg valamit véletlenül amit nem tud megemészteni?

Szerintem próbálj meg neki adni szőroldó pasztát, vagy étolajat a biztonság kedvéért. Ha nem változik a széklete, akkor nem árt felkeresni vele egy állatorvost.

2014. jan. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!