Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe nyuszi megeszi a...

A törpe nyuszi megeszi a saját kakiját. Titeket ez nem zavar?

Figyelt kérdés
Van egy Nyuszim es megeszi a saját kakiját....tudom hogy ez normális de titeket nem zavar hogy ott fekszik mellettetek meg nyalogatja a kezünket az előbb meg épp kakát evett ?

2014. jan. 26. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez természetes. Az lenne baj, ha nem enné. A nyulaknak szükségük van a benne található dolgokra, nézz csak utána.
2014. jan. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Engem jobban zavarna, ha nem enné, mert szüksége van rá, hogy megegye.
2014. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
32%
Szerintem semmi rossz nincs benne hisz, csak növényi eredetű ürülék távozik a kis seggéből. Egy olyan állatnál ami húst vagy mást is eszik zavaróbb lenne. Bár az én drágám nem mindig eszi meg. Ha elegendő rosthoz és vitaminhoz jut abból az ételből amit megeszik (amit adsz neki, vagy talál a kertben ha szabadon van tartva), nem lesz szüksége a saját lágybélsara elfogyasztására. Ha nagyon zavar adj neki többet enni, de mozogjon is többet hogy ne legyen egy dagadt disznó :D Nekem bevállt! Üdv.
2014. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
Nehogya megfogadd az utolsó hülyeségét! A lágybélsár fogyasztása NAGYON FONTOS!
2014. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
16%
Mielőtt okoskodsz és leszólsz szerintem ovlasd át újra amit írtam. Szerintem elég világosan levehető volt az hogy nincs számára megtiltva, és ha kell neki úgy is megfogja enni amit te nem látsz mert éjszakai-hajnali órákban eszi. Az meg hogy " utolsó hülyesége " évek óta tartok nyulat és szüleim és nagy szüleim is igen jelentős nyúltenyészettel számolhatnak el. Nem kell nekem megmagyarázni hogy kell nyulat tartani kösz.
2014. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 26. 18:28
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
3-as válaszoló, tényleg hülyeséget írtál..a nyuszinak muszáj elfogyasztania a lágybélsarat. Ha mégis otthagyja, az azt jelenti, hogy valamiből nem megfelelő mennyiséget kap, ami hosszútávon felboríthatja az amúgy is nagyon érzékeny emésztésüket. Ha meghagyja a lágybélsarat, az egy jel, hogy változtass a táplálásán.
2014. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

De bírom, amikor olyanok okoskodnak hobbinyúltartással kapcsolatban, akiknek nyúltenyészete van...

Elárulom, a kettő között ég és föld a különbség! Neked az a célod, hogy rövid idő alatt felhízzon, és vágható legyen, nekünk, hobbinyúltartóknak pedig, hogy minél hosszabb életet éljen a kis szőrmók.

Kedves kérdező!

A bélsár evés elengedhetetlen a nyúl számára, és ha azt látod, hogy otthagyja, és nem eszi meg, akkor változtatni kell az étrenden, mert valamit rosszul csinálsz. Szóval nehogy megfogadd azt az idióta tanácsot! A nyusziknál ez a természetes, és sehogy sem szabad őket ebben megakadályozni!

2014. jan. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. jan. 28. 21:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy kezdted, hogy van egy nyuszim. Ebből én azt veszem le, hogy egy házikedvencről van szó. A nyuszik koprofág állatok, kétszer emésztenek. Az első emésztés eredménye az egy kicsit hígabb széklet (bélsár) amit igenis jó, ha megesznek (tele van B vitaminnal), de ezt sokszor nem is látod, mert eleve a végbelükből eszik ki, főleg éjjel.

Ha a nyuladnak hasmenése lenne (ez náluk elég veszélyes betegségtünet), akkor például gyógyszer vagy injekció híján egy másik nyúl bélsarát etetve vele meggyógyulhat.

2014. jan. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!