Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csinálja ezt a törpenyuszim?

Mit csinálja ezt a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Kicsi kora óta van egy oroszlánfejű törpenyuszim, most kb 8 hónapos lehet és már 7 hónapja van nálam. Kicsi korában a ketrecében volt nyuszi wc amit használt, mikor nagyobb lett elkezdte rángatni és borogatni ki belőle az almot, így hát ki vettem a wc-t és csak simán almot szórok abba a sarokban ahová wc-zik. Ezzel majdnem fél évig semmi gondja nem is volt, de most már második hete azzal szórakozik, hogy ki kaparja abból a sarokból az almot. Ugyan úgy oda végzi a dolgát csak nem az alomra hanem egy kis lyukat kapar oda és oda végzi a dolgát. Amikor csak tudom mindig vissza kaparom hogy szívja fel a pisit, de fél napra rá megint elkaparja. Miért csinálja ezt? Minden nap ki van engedve 2-3 órát szaladgálhat, és az almot is 2 naponta cserélem, tehát nem unatkozhat és nem is csinálhatja azért mert már koszos az alom és nem tetszik neki. Miért csinálja? A másik dolog pedig, hogyan tudnám elérni, hogy ne kakiljon a szobában a szőnyegre? A ketrece nyitva van akár mikor vissza mehetne, pisilni vissza megy, de kakilni a szőnyegre össze vissza ahogy ugrál. Szőnyeget mindig takarítom, ecetes vízzel átmosom, hogy ne érezze a szagot, sőt még ki is raktam a szőnyegre a nyuszi wc-t benne egy kis alommal ami kicsit pisis és kakis, hogy érezze oda kell csinálni. de nem oda csinálja, sőt a nyuszi wc-t felborítja és szétszórja a benne lévő almot is. Nagyon rosszcsont nyuszi, ha figyelek rá akkor bújik vakartatja magát nyalogat engem ugrándozik, de ha egy pillanatra nem figyelek rá egyedül hagyom, mert kimegyek wc-re vagy valami akkor már tör zúz rombol amit lát. Mit csináljak vele? Hogyan tudnám fegyelmezni?

2014. jan. 28. 22:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Mit helyett Miért :)
2014. jan. 28. 22:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni kell. Nálam is ez volt a gond, de megoldódott a műtéttel.
2014. jan. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nőstény nyúl és ha jól tudom a nőstények ivartalanítása eléggé kockázatos. Kettő ismerősömnek is van törpe nyula,mind a kettőnek nőstény az egyik ivartalanította, a tenyésztő és az orvos sem javasolta de ő így döntött és a nyuszi sajnos nem épült fel elpusztult, a másik ismerősömnek is nőstény nyuszija van és nincs ivartalanítva és semmi ilyet nem csinált soha, pedig már több mint 2 éves. Nincsen valami más lehetőség?
2014. jan. 29. 00:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Jó orvoshoz kell vinni, és nem lesz gond.
2014. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nostenyek ivartalanitasa nem kockazatosabb mint a bakoke .. A kockazat az altatasban van - nagyon keves problema szokott lenni ,rutinmutet ,itt a baj inkabb az,hogy csak azokrol hallani,amik balul sultek el.
2014. jan. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Möszina válasza:
Az én nyulam is ugyanezt csinálja. De én nem akarom ivartalaníttatni.
2014. jan. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!