Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy nyúl?

Tengerimalac vagy nyúl?

Figyelt kérdés

Tengerimalacot vagy nyulat akarunk venni. Viszont, van olyan nyúl ami kicsi marad? A törpe nyúl mekkorára nő meg?

Melyik a barátságosabb,kevésbé harapós és halkabb?



2014. jan. 31. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
egyértelmáen nyúl. csendes, nem visít, mint a tengerimalac. barátságosabb is. A törpenyúl kicsi marad, fajtától függően 1,5-2 kilósra nő meg.
2014. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem nyulat vegyél mert többet ehet dögönyözni,tovább él, szobatisztaságra is lehet nevelni és aranyosabb is egyébként azon belül a holland törpenyúl
2014. jan. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de annak nem kell nagyobb hely? mekkora cm-be mármint magasságra, mert súlyra találtam rá én is kb-t de magasságba nem.
2014. jan. 31. 22:49
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Min egy 100-as ketrec (2tengerimalacnak is ennyi kell), de naponta több órára ki kell engedni, és a figyelmedet is kiköveteli. Viszont MINDENT megrág, erre figyelni kell!
2014. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

A törpenyulak általában 1,5-2,5kg-sak lesznek mire megnőnek, az nem olyan nagy :) A holland törpenyúl marad a legkisebb :)


A nyuszi barátságosabb szerintem, a tengerimalacok tapasztalatom szerint nagyon félősek maradnak sok idő múlva is, a nyuszi viszont ha megbarátkozik a gazdájával (eleinte ők is félhetnek) akkor nagyon élénk, mókás és kedves állatkák. (egészen addig míg nem lesznek ivarérettek, olyankor kicsit megvadulhatnak, de ez általában ivartalanítással megoldható).


Viszont abba gondolj bele hogy mennyi helyetek van és mennyi időt tudsz rá szánni, mert bár a takarítása egyiknek sem telik sok időbe, azért a nyuszinak szüksége van rá hogy gyakran kiengedd futkározni a szobába, és ilyenkor felügyelni kell nehogy megrágjon valamit vagy leessen valahonnan.


Ezen kívül igaz, hogy a tengerimalac hangosabb ami a saját hangját illeti, de a nyuszi viszont sok esetben kitalálja hogy az éjszaka közepén elkezdi rázni a ketrec rácsát, szóval ha egy szobában alszol vele akkor néha fel fog ébreszteni, ez majdnem biztos.


Összefoglalva, ha ölbe bújós, kedves, kicsit félős, kevesebb helyet igénylő állatra vágysz akkor tengerimalac, ha pedig olyan állatot szeretnél aki pörgős, szaladgálós, és ha kedve tartja akkor bújós (nem minden nyúl marad meg ölben ha simizik) akkor nyuszi. :)

2014. febr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bujosabb nyugisabb allatot akarok. :) eddig a tengerimalac van celba. A nyuszi nem erezne szerintem velem jol magat..nem tudnam kiengedni a szobaba.
2014. febr. 1. 00:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Viszont ne felejtsd el, hogy malacból két egynemű kell, rettentően társas állat.
2014. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És a malacokat is ki kell engedni naponta egy-két órára.
2014. febr. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem volt tengerimalacom is, most nyuszim van:) imádtam a malacot is, de azt kell, hogy mondjam, ég és föld a kettő. A malac csak úgy elvolt, különösebben nem kötődött hozzánk, szerintem meg se ismert minket. A nyuszi viszont megismer minket, ha hazaérek, rohan elém üdvözölni és kiköveteli, hogy foglalkozzak vele. Ilyen szempontból a nyuszit javasolnám, viszont szüksége van sok mozgásra, így, ha nálad csak a ketrecben élne, az kínzás lenne egy nyuszinak:s
2014. febr. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem tengerimalacom van!! csak ajánlani tudom: nagyon édesek és szeretik a gazdijukat :) az hogy újikolnak az cuki és csak kifejezik magukat-egyátalán nem zavaró!

a héten az egyik malacom beteg volt, így 3 napig a szállítódobozban élt, míg másik a ketrecben. aki a ketrecben maradt Szöszi folyamatosan rágta a ketrecet-kiengedtük(mert a szobában szoktak szaladgálni:) akkor bement a másik malac Dati mellé :) ez csak egy saját példa hogy mennyire igénylik a fajtársat!

a malacokról még annyit hogy egyátalán nem büdösek ellenben a nyúl panelba nem való...(tapasztalat) és szerintem sokkal cukibb és értelmesebb egy malac mint egy nyúl!!

és még itt egy kép az én Szöszimről:

[link]

2014. febr. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!