Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vemhes tengerimalacom miért...

A vemhes tengerimalacom miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Vemhes, és elképzelhető, hogy bármikor ellik. A kölykök mozgása messziről is látszik, nagyokat rúgnak, hullámzik tőlük a hasa. Keveset-ritkábban eszik, keveset mozog amikor kiengedem is, sokat fekszik. Szerencsére élénk mint eddig, mert visítani is szokott az ajtónyitásra, zacskózörgésre, még kunyizik is. Csak az utóbbi napokban puha a széklete, talán hasmenése lehet, nem tudom eddig az sem volt. Önitató friss vízzel van neki. Tengerimalac eleség, répa, alma van előtte. Száraz kenyér koptatni van, szénát is kap. Eddig mindig szépen evett, és aktív volt, normálisat kakilt, úgy mint a fiú társa akivel kb 3 hete nincs együtt, az ellés miatt nem tartom mellette. Most ahogy közeleg az ellés ideje azóta vannak ezek a tünetek! Mondjátok meg, ez normális? A fiúval együtt a kaja volt a mindene.

#tengerimalac #ellés #ellés előtt áll #puha a széklete vagy hasmenése van #keveset vagy ritkábban eszik #ellés ellik
2014. febr. 2. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán normális, sem a puha széklet, sem az, hogy nem mozog ugyanannyit mint szokott. Adj neki sok C vitamint (pl. Cebion csepp (5-6 csepp naponta), vagy egy késhegynyi aszkorbinsavat).

Szült már a malac korábban? Mennyi idős?

2014. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Almát meg most ne adj neki, mert az inkább hashajtó.
2014. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért szaporítasz?
2014. febr. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz, igen szült már, azt mondta az előző gazdája. Azóta már kapott normaflore-sztem használt mert keményebbek lettek a kakái.
2014. febr. 3. 19:48
 5/7 A kérdező kommentje:
A volt gazdája szerint 1 éves, a párja is annyi, azt "jósolta" , hogy már Januárban megszülethetnek a kölykei, de még semmi. utolsó hozzászólónak üzenem: vemhesen adták oda. a jofogas.hu nem kissállatkereskedés, sajnos az örökbeadóknál nem én választok. hidd el meg is bántam. a kölyköket pedig az állatkereskedésben beveszik.
2014. febr. 3. 20:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésben adott malacok legtöbbször sajnos kígyóeleségként végzik. Nálunk kifejezetten azért keresik a kismalacokat, höriket... :( Próbálj nekik inkább szerető gazdit találni :) De normális embereket, akikkel tudod utána tartani a kapcsolatot, és ha valami nem tetszik, vissza tudod a kicsiket hozni.
2014. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na tegnap előtt, délelőtt óta vajúdni kezdett a malacom! Felhívtunk egy állatkereskedést, ahol ismerem a tulajt, azt mondta hogy reggelig várjuk ki hogy megszül e, ha akkor sem akkor vigyük állatorvoshoz! ... és tegnap hajnali 5 környékére nagy nehezen sikerült egy fekete fehér bébit megszülnie, de már nem élt a pici, amikor észrevettem, hogy világra jött. Még aznap be kellett utaznom busszal Veszprémbe 9:30-ra az NRSZH-hoz, és siettem vissza ahogy végeztem egy déli busszal haza, De tegnap délután felhívtak otthonról, hogy meghalt az anyamalacom is, mert a többi bébit nem bírta megszülni. Azóta tiszta depi vagyok, és megfogadtam, hogy az apróhirdetéseken semmilyen állatot többé nem fogadok be!!! Egyáltalán nem megbízható, nem biztonságos. Lutri az egész, a "szerető gazdit kereső tulajdonosa" azt hazudik a kisállatáról, ami neki jó, hogy más meg bevegye a cumit! Szerintem ez a malac sosem szült, és talán idősebb 1 évnél is, és tuti hogy a baj az volt, hogy becsontosodott a medence csontja, mert nem ellett még, és ebbe halt bele, ezért nem bírt rendesen megszülni, a kölykök pedig belefulladtak. :'((( azt nem tudtam, hogy állatkereskedésben ilyen borzasztó kilátásai vannak a kisállatoknak, azt nem akarom, hogy az én kisállataim kígyókaják legyenek, inkább az összeset megtartom, valahogy megoldom! DE HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGETEKET, SAJNOS A KÉRDÉSEM MÁR NEM AKTUÁLIS, BÁR ÍGY LENNE. De mindent KÖSZÖNÖK, és hogy szakítottatok rám is az időtökből. Sziasztok! :'(
2014. febr. 7. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!