Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek is kirángatja a malac...

Nektek is kirángatja a malac a szénát a szénatartóból?

Figyelt kérdés
Megőrülök, hogy állandóan kiszedi a szénát a tartóból és fészket csinál belőle, abban fetreng. De ugye ha azt összepisilja, az rettentő büdös. Mit csináljak, hogy ne szedje ki és ne abból ágyazzon be magának?

2014. febr. 5. 14:54
 1/8 anonim válasza:
Sajnos ez egy ösztön lehet neki, nem tudsz mit csinálni.
2014. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez ellen nem tudsz mit tenni,azért csinálja mert az kényelmes neki :) de ha tudsz varrni akkor csinálhatsz neki függőágyat vagy akár vehetsz is neki.ha összepisiljka akkor ki kell mosni és kész :)
2014. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Varrj neki szénazsákot, abból nem potyog ki annyi.

Ilyet, ez kb 30*30 cm vászon.

[link]

2014. febr. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez a szénazsák tök jó! :)
2014. febr. 5. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
A szénazsákból is ki fogja húzgálni a szénát. Én azt vettem észre,hogy ha magasan van a széna,akkor húzgálnak ki sokat. Én ezt úgy oldottam meg,hogy a házuk fölé tettem a szénatartót,igy a házikó tetejéről eszik fejmagasságban a szénát,igy sokkal kevesebb megy pocsékba és az alom is tiszta marad. Amit kihúznak,azt összeszedem a ház tetejéről. Amikor az alomból ágaskodva ették a szénát,akkor rengeteg kihullott.
2014. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a házuk fölé raktam a szénatartót, illetve vettem nekik szénagömböt. Ezt még a ketrecen kívül megtöltöm, és felteszem nekik. Szívesen kieszik belőle, nem lesz minden tiszta széna, és még játéknak is nagyon jó nekik :)

[link]

2014. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akármibe rakod kirángatják!
2014. márc. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Elnézést, hogy kérdéshez írok kérdést, de a témához kapcsolódó. Nekem egy 7 hetes mini nyuszkóm van, akinek eddig a ketrec egyik sarkába volt széna rakva, amit ugye széthúz, illetve rápisil és kakil. Mivel szeretnék, ha teljesen szobatiszta lenne, ma szénatartót tettünk fel neki. Eszegeti belőle, de félek, hogy nem tud elegendőt kihúzni belőle a rácsok miatt. Biztos, hogy ki fog tudni húzni annyit amiből egész nap tud eszegetni? Természetesen a szénatartó dugig van és kicsit segítettem is benyomogatni a rácsok közé, de nem tudom eldönteni hogy azért szed ki kevés szénát mert válogat vagy mert nem tudja megfogni?! Köszönöm a segítséget :)
2014. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!