Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? A vadászgörényemne...

Ency94 kérdése:

Mit tegyek? A vadászgörényemnek vérzik, és be van dagadva a nemi szerve körül.

Figyelt kérdés
Van egy vadászgörényem, idén lesz 7 éves. Egyszer volt pároztatva,7 kisgörit neveltünk fel együtt, mindegyik szépen kifejlődött. Miután elkerültek tőlünk, ki ivartalanítottuk a "nagylányt", felgyógyult, és semmi gondunk nem volt, most nem tudom mi történt.Most vettem észre,hogy vérzik, és be van dagadva a nemi szerve körül. Kamillával óvatosan áttöröltem neki, nem tudom jó ötlet volt-e, jelenleg csak ezt a megoldást találtuk. Majd viszem orvoshoz, de addig valakinek valamilyen tanácsa van? Mit tegyek vele? Nagyon meg vagyok ijedve.

2014. febr. 5. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A vadászgörények, főként az idősebb példányok hajlamosak a mellékvese daganatra, amely hasonló panaszokat vált ki, mint amikor túltüzelnek az ivaros nőstények.

Két lehetőség szokott ilyenkor lenni, vagy megműtik a daganatát, vagy hormontartalmú implantot raknak be a bőre alá, ami elnyomja a mellékvese hormontermelését.

Jobbulást a görényednek!

2014. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2014. febr. 6. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a majd mikor lesz? Minél hamarabb vidd el az orvoshoz!!
2014. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Remélem azóta már látta orvos. Ha mégsem, akkor azonnal. Ha nincs pénzed, kérj részletfizetést a dokitól. Mindenképpen kérj tanácsot dokitól legalább telefonon. Ha most nem futja rá anyagilag, mondd meg a dokinak.

Én is voltam már úgy, hogy a lánykám ivartalítása egybe esett a kirúgásommal. Találtam jó fej dokit, aki így is segített. Engedett részletfizetést :-)

Jobbulást a nagylánynak! :-)

2014. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!