Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulaknál lehet alkalma...

TW0lf kérdése:

A törpenyulaknál lehet alkalmazni fogyókúrát?

Figyelt kérdés
Az utobbi időben a nöstény törpenyulam kicsit meghízott, ez főleg a tokájánál látszik és amint hallottam a kövérség árt nekik. Esetleg ha van valami kúra ami tényleg bevált vagy tipp azt előre is köszönöm.
2014. febr. 18. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mit eszik, miből mennyit kap?

Szerintem a táp adagját lehetne csökkenteni, illetve ha kap cukros dolgokat (gyümölcs, répa), akkor azokat. Több mozgás is segíthetne szerintem.

2014. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reggel és este 3 evőkanál tápot kap, emellett szokott anyum adni neki almaszeletet kb. hetente háromszor, négszer és persze széna az állandóan van, mondjuk a széna kötelező.
2014. febr. 18. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Minőségi táp és kevesebb táp a megoldás.
2014. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én Vitacraftot szoktam adni, német termék ugyhogy remélem jó :)
2014. febr. 18. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nyuszinak semmi cukros kaját nem szabad adni,mert rászokik,mint az ember. Gyümölcs mehet naponta,de módjával.


Tápból is van cukormentes változat. Kétnaponta kaphat csak tápot,mert a magas ásványianyag-tartalom miatt vesekő alakul ki. Ha csak szénát kap, az is helyes, a természetben sincs táp:D.



A nyuszik tokája természetes jelenség, főleg idősebb korban. Az a lényeg, hogy úgy egészében duci-e?


Ahogyan az előző hozzászóló írta, normál mennyiségű kaja és mozgás. Ha kövér, nem szabad hirtelen meghajtani,mert a nyuszik szíve alapból gyengébb és hirtelen nagy terhelés hatására baj lehet belőle.

Elég a napi séta a lakásban, vagy kint :D.

2014. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értem, 6 evőkanál tápot kap/nap? Az rengeteg. Csökkentsd fokozatosan, reggel-este egy-másfél evőkanálnyi elég. (Még akár kevesebb is, van ahol napi 1 evőkanálnyit javasolnak csak, mondjuk az én nyuszim is "éhenhalna" annyi mellett, ő reggel-este 1-1 kanálnyit kap, mellette rengeteget szénázik.Egyébként ha jól tudom , azért javasolnak ilyen keveset, hogy ne menjen a szénaevés rovására a táp, illetve mert elhízhat tőle).


Mellé persze korlátlanul széna, ahogy írtad is. Meg próbáld meg kicsit megmozgatni, azt is fokozatosan.


A Vitakraft annyira nem rossz szerintem, de a Halywood vagy Versele-laga tápokat ajánlják leginkább a tapasztalt nyulasok (én nem vagyok annyira tapasztalt:), de Verselével etetek).

2014. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Amugy én is szoktam venni Versele-t.
2014. febr. 18. 17:52
 8/8 A kérdező kommentje:
Az én nyulam kb. 1 éves teház még fiatal, az orvos szerint a farán is van egy kicsi fölösleg :))
2014. febr. 18. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!