Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet kézhez szoktatni...

Hogyan lehet kézhez szoktatni a degut?

Figyelt kérdés
fél évesek múltak,most kaptam, lehetséges hogy 1 hónap múlva a nyakamba mászik ?
2008. júl. 21. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hát a degu nem egy ölelni való állat. csak akkor barátkozik ha nincs párja de azt csak kényszerböl teszi.

a degu kolóniákban élnek és ezért szükségük van társra. ezért a legjobb neki ha van egy másik degu mellette. ha ez nincs depis lesz, bele is pusztulhat, keresi ilyenkor az emberek barátságát is de ez egy kényszer helyzet, ha ló nincs jó a szamár is.

ha ketten vannak, akkor kellö odafigyeléssel és napi próbálkozással elérheted, hogy esetleg megtudd fogni és talán pár pillanatig tudjad simogatni.

rakd be a kezed hozzájuk, tegyál bele finomságot, és egy idö után ´felmászik a kezedre. megtudod fogni.

mi egy hétig távol voltunk, barátnöm etette öket de az egy hét alatt annyira megijedtek hogy egy fél napomba tellett meddigre vissza szoktattam öket.

2008. júl. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előző válaszolóval, hogy csak kényszerből teszik.

Az ismerősöm lányának az iskolájukban van egy degu. Sok-sok gyerek, mindig babusgatják az állatokat (összesen 8-at). Teljesen készhez szoktak.

Miért?

Hétfőn, Kedden, Szerdán, Csütörtökön, Pénteken mindig nyüzsi, zaj, kényeztetés. Szombat, Vasárnap pihenőnap. Ez pont megfelel a deguknak! Az a kis állatka úgy bújik, ahogy tud! Imádja az embert - nem kényszerből!

Persze, hogy maximálisan megszelidítsd őt zaj és szeretet szükséges :)

De nem értem hány degud van...

"fél évesek múltak" > többes szám

"1 hónap múlva a nyakamba mászik" > egyes szám.

Máskor fogalmazz pontosabban ;)

2008. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát igen több van (8 hónapos) és remélem hogy annyira megszeret mondjuk az egyik, hogy maj idővel ha sokat simogatom,a nyakamba mászik:)
2008. júl. 25. 09:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is megszelidíthető, csak sok foglalkozás szükséges. Beszélni hozzá, kézből adni a kaját, stb.
2009. márc. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hát nem tudom

én 3 napja kaptam egy degut és beszéltem neki folyton meg csinálgattam a ketrecét úgy h benne volt és simán kimászik a kezembe meg menne minden merre mert kis kiváncsika :D

2010. júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg először hogy elfogadja-e a kezedből a kaját ha igen akkor a tenyeredbe tegyed.Ha belemászik próbált meg lassan felemelni, de ha nem tetszik neki akkor rakd vissza a helyére és próbált meg később.Elméletileg arra is meglehet őket tanítani hogy füttyre oda jöjjenek.De ehhez sokat kell velük foglalkozni.


Nem értek egyet az első kommentelővel!

Nem igaz hogy kényszerből barátkozik mert ha egyedül van depressziós lesz és belehal.Szeretik ha foglalkoznak velük.Van egy barátunk aki tenyésztett Degukat és náluk a deguk követték őt a lakásba!Sőt a tányérjából ették a levest.Tehát nem igaz hogy nem lehet őket babusgatni.

Ha többen vannak ugyan úgy barátkozik!

2012. okt. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!