Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Pár kérdés a görényről?

Pár kérdés a görényről?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy vadászgörényt, és lenne pár kérdésem. Kérlek válaszoljatok, fontos lenne számomra.

Ti mivel etetitek, és milyen időközönként? Naponta hányszor és mivel etetitek? Hogy válogassam össze, hogy mit egyen? (Gondolok én itt arra, hogy milyen arányban legyen a hús, a konzerv illetve a "zacsis" macskakaja. /nem tudom hogy hívják azt a féle kaját, ilyen kis tasakokban van 100-200 forint körül márkától függően/) Melyek azok az ételek, amik adhatók nekik, de csak ritkán, illetve melyek azok, amik egyáltalán nem kaphatnak?

Gyümölcsöt esetleg zöldséget ehetnek? Ha igen, akkor milyeneket és milyen gyakran, és mit nem ehetnek?

Egy kis görénynek miket kell/lehet adni enni? Egy nap hányszor és mennyit? Kis görényt hozok majd haza (persze tenyésztőtől), és szeretnék valami étrend/menü féleséget összeállítani neki a hét napjaira..:)

Kiegészítésként miket ajánlotok? Pl táp, ami mindig előtte lenne, vagy láttam már külömböző pasztákat is és szárított halat. Ilyet vegyek?


Egy kicsit sok kérdés a kajákról, de na. Kezdő vagyok még. :D

Egyenlőre ennyi kérdésem lenne, lehet, hogy még lesz.

Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy ne oldalt linkeljem, tudom, hogy a kérdések közül több is le van írva máshol, de én személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2014. febr. 25. 20:23
 1/4 anonim válasza:
Mi reggelente sima nedves macskakaját adunk neki, este pedig száraz görénytápot kap, de néha kap főttojást, tejfölt és tejbegrízt. Nem nagyon ehetnek édességet és fűszeres ételeket.
2014. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az etetést a tenyésztő fogja meghatározni, mert ő tudja, mivel etette addig a kicsit. Ha a mienk Acanát kapott, de a tietek ezt szívből gyűlöli és nyers kacsanyakon kívül mást meg nem eszik, a személyes tapasztalatomat a hajadra kenheted.

Kis görény többet eszik, mint a nagy. El nem tudom képzelni, hol fér beléjük annyi, de a mienk napi háromszor evett egy-egy kisebb csirkenyakat, körülbelül ősz óta csökkent az étvágya. Emellett imádja a belsőségeket (szív, máj, zúza), de ebből nem szabad sokat, heti egyszer legfeljebb. A lábat nem szereti, ahogy a combot sem. Mellet igen, de azt nem kap olyan sokat. Szárnyasok közül csirke a fő étel, de kap kacsát és pulykát is. Mellette néha kap nyuszit, illetve tengeri halat (ha veszünk halfilét). Kiegészítőnek mi a Gimpet vitaminpasztát használjuk, de ez nem görényre tervezett, így nem kap olyan sokat, inkább csak jutalomfalat. Néha helyette szárított halat adunk, azt is szereti, de a Gimpetért bármit megtenne. Sok görény szereti nyalánkságnak a tojást (csak a sárgáját kaphatja), a mienk nem, ahogy a méz sem a kedvence (nem édesszájú, érthetetlen). Ha nem tudunk nyers húst adni, kap száraztápot, az említett Acanát (macskáknak való, azt hiszem, halas). Ez csak vésztartalék, például este egy kevéske, hogy hajnalban ne álljon neki hisztizni. Van kifezetten görénynek való táp, ezt mi drágának találtuk, nem szoktunk venni. (Amúgy is csirkés. Miért egyen mindig csirkét?)

Zöldség, gyümölcs... nem kaphat semmit, kivétel az ehető vizet. Uborka, dinnye. :) Szeretik, könnyen megeszik (persze mag és háj nélkül), káros hatása nincs, nyáron jól jön a melegben. A mienk finnyás, a dinnye szaga tavaly nem tetszett neki, idén megint megpróbáljuk. Van olyan görény, aki imádja a banánt, ez azért tud káros lenni, ha sokat kap.

Bár nem javallott, de az íze miatt érdemes egyszer némi jughurttal megkínálni. (Ilyen laktózmentes vacakkal.) Ha nem ízlik neki, semmi gáz, de ha igen, jutalomfalatnak talán jó lehet (vagy orvosságot beadni). A másik a tőkehalmáj és az olaja. Azt állítólag szeretik (mi nem találtunk értelmeset, amit mertünk volna adni neki), elég erős a szaga, íze, vitaminokban is gazdag.


Az étrendet te és a napirended fogja megszabni. Mi "húspártiak" vagyunk, vagyis a táp csak kiegészítő, ha nincs más, főleg nyers hússal etetünk. Van, aki ezt nem kedveli, ők főzve adják. Mások táppal etetnek. Érdemes kis korában vegyesen mindent kipróbálni, akkor alakul ki az ízlése. Amit esetleg kipróbálhatsz, az a teljes préda etetés (whole prey feed), a gazdinak gusztustalan, a görénynek viszont a legtermészetesebb etetési forma. Talán ezt is kölyökként érdemes elkezdeni, nem tudom, mi nem vágtunk végül bele (lakásban nem akartam azzal kísérletezni, hogy a pattogós egér hová tud elbújni, ha van rá lehetősége).

2014. márc. 4. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem mai a kérdés, azért leírom én is a tapasztalataimat. :) Most van nálam egy 12 hetes kis görény, 8 hetesen hoztam őt el.

Aki lehozta az almot (nem nevezném tenyésztőnek mert nincs róla papírja, és a kölyök is ötezer forint volt), az etetésre érdekes mód sokat költött, nem adott tápot, vagy konzervet, csak és kizárólag csirkenyak és csirkefarhát volt a menü, a saját szememmel is meggyőződhettem róla náluk!

Én nem tartom magamat húspártinak, vettem egy rakatnyi tápot (3 csomag: egy Whiskas junior, egy Whiskas felnőtt cicáknak való, meg Friskies kutyatáp junioros), három csomag jutalomfalatot (egy Whiskas temptations, egy pedigree sajtos falatkák kistestű kutyusoknak, és egy Felix party mix-es jutifalat.), és egy négy darabos alutasakos whiskas kajcsit.

A tápot vacsorára szárazon kapja, reggeliként beáztatott tápot kap: egy kevés víz, és egy kevés alutasakos. Egy alutasakos egy macskának egy étkezés, de a görcinek 3-4 étkezést is kitesz, így keverve. Sosem adom neki önmagában, csak táppal.

Egy héten egyszer kap tápot tojássárgával elkeverve, illetve egyszer rántottát készítek neki egy tojásból, semmi ízesítővel, félig sütöm csak meg, majd alaposan összetöröm. Amikor kihűlt, vizezett, ázott táppal elkeverem.

Húst az enyém nem kap, és mielőtt beszólnának az okos állatvédők, van egy négy éves hím görcim is, neki ugyanígy hasonló az étrendje! :)

Köszöni szépen, makk egészséges.

A kizárólag hússal etetés egy nagy hülyeség, a macska és kutya is vígan elvan a tápokon, lehet az közérti, olcsó fajta, de a tehetősebbek etethetnek Acanával. Nem ellenzem a márkát, csak nem tehetem meg, hogy Pestre feljárjak érte, vagy rendeljek a netről.

Egyedül arra kell figyelni, hogy a tápot gyakran kapja beáztatva, és inkább csak estére legyen neki száraz, mert vesekövet okozhat. Legyen változatos az étrendje, ne vegyél sz.r minőségű alutasakos kajcsit, a Whiskasnak nagyon finom illata van, nem büdös, mint a többi, és az állaga is jó, nem kocsonyás.

2014. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, azt még hozzátenném, hogy azért nem adok húst, mert a csonttól kicsit ódzkódok, beszéltem görisekkel, akik ugyanígy nem adnak csontos húst, csak szín húst, meg tápot. Szóval húst adhatsz neki, de az kizárólag szárnyasé legyen. A négy lábú állatok húsát kerüld, egyedül a nyúlé megengedett. Kaphat szárított halat jutifalatnak, nagyon szereti. Kaphat belsőségeket, ugyanúgy attól az állattól, amelyiknek a húsával eteted. Arra kell figyelni, hogy ne legyen több az aránya mint a húsénak. Megkaphatja mondjuk a csirke szívét "desszertnek", ha szereti. De túl sokszor ne etess belsőséggel, olyan ez is, mint a tojás. :) Heti egyszer kétszer nem árt.

Szóval a csontra visszatérve, bélelzáródást okozhat. Volt már olyan, hogy a négy éves görcim a csirkenyaktól fuldoklott, és nekem kellett kiszednem a szájából a fennakadt csontszilánkot!

2014. júl. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!