Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti degut vagy csincsillát...

Ti degut vagy csincsillát választanátok házi kedvencnek?

Figyelt kérdés

Kinek melyik állat tetszik jobban?

Érveket illetve ellenérveket szeretnék.

Nektek melyik állatkátok van?


2014. márc. 5. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Csincsillát. Nekünk mindkettő volt. A csincsilla sokkal aranyosabb, jobban kézhez lehet szoktatni és kevésbé büdös.
2014. márc. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem voltak, de soha nem voltak büdösek. És nagyon tiszta állat a degu és a csincsilla is, minden nap mosdatják magukat. Benyálazzák a mancsukat és azzal végigtörlik a bundájukat. Csak akkor büdösek, ha nem takarítja a helyüket az ember rendszeresen. Mindkettőt kézre lehet szoktatni, csak türelem kell hozzá. Legyél gyengéd, óvatos velük. Kerüld a hirtelen mozdulatokat, mert könnyen megijednek. Szeretik ha egy ujjal vakargatják az állukat és a fülük körül. És többnyire utálják, ha dobálják és hurcibálják őket a lakásban. a lényeg, hogy mindent érzéssel kell csinálni, akkor nem vadulnak el.

De én most már nem tartanám egyiket sem, mert sajnálom őket. Pedig nagy helyük volt, de többé nem lenne szívem hozzá.

2014. márc. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A degunak alig van szaga, én azt vettem észre.Nekem degum volt, de fontos hogy legalább kettő kell belőle mert csoportosan szeretnek élni egyedül unatkozik és kapar meg rág.
2014. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk most 2 degunk van. Takarítjuk rendesen, de így is nagyon pisiszaga van. A csincsillával viszont nem volt ilyen probléma.
2014. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt csincsillám, szóval nem tudom, hogy az milyen. De most van 2 degum (egy fiú és egy lány). És nagyon jól szórakozok velük. Én mindenképpen a degut ajánlanám, bár őket futattni is kell.
2014. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem sem volt még csincsillám de kikérem magamnak és a deguknak, hogy NEM BÜDÖSEK!!! Ha a te deguid büdösek akkor az szerintem a te hibád. Amint mondtam nekem még nem volt csincsillám de biztos, hogy azzal is van baj. Amugy nekem van két degum nagyon aranyosak. Szerintem keress olyan cikket (interneten azon gyorsabb) és olvas a deguról és a csincsilláról. Ha minkettőről olvasstál és lehet, hogy látál róla képet akkor gondolkoz el melyik illene jobban hozzád. Nekem mondjuk az osztályomban sok gyereknek van deguja de én csincsilláról nem tudok. Sok szerencsét a választáshoz. :)
2014. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia Nekem Csincsilláim vannak egy fiú és egy lány imádom őket szerelem volt első látásra nem is bántam meg nagyon sok örömet tudnak okozni és nagyon hálásak. Igaz sok törődést igényelnek, de ha tényleg szereted őket észre sem veszed, mert minden olyan természetesen fog menni. Nagyon igényes fürdik, nem büdös ha van egy kis alom ahova járhat pisilni, mert nem pisilnek akárhova széjjel egy helyre járnak és csak alomba végzik a dolgukat és így nem lesz minden pisi szagú a fa házikó vagy játékok meg egyebek nem szívják fel és nem árasztanak szagot. Lényeg ha biztosítva van számukra a megfelelő körülmény és rendszeresen takarítod nem lesz vele gondod. Amit még fontos tudnod ők éjszakai állatok és este mocorognak zörögnek a nappalt többnyire alvással töltik alkalmazkodnak a gazdi igényeihez, de nem nagy mértékben. Igazából annyi mindent lehetne még írni de ajánlom neked ezt az oldalt mindent megtudhatsz és a kérdéseidre is válaszolnak. Bocsánat a regény miatt remélem tudtam valamicskét segíteni.
2014. júl. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!