Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsögöm...

A dzsungáriai törpehörcsögöm nem alszik. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
3 napja vettük és igaziból nappal sem alszik folyamatosan csak ritkán vagyis így szakaszosan. Este is van, hogy alszik de van hogy fenn van. A kérdésem még az lenne, hogy mennyi idő lesz mire már nem fog félni és a kezembe tudom venni? (Most olyan 4 hetes lehet körülbelül)

#hörcsög #törpehörcsög #dzsungáriai #kézhez szokik #megszokik
2014. márc. 11. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Alszik az eleget, hidd el.

Az enyém nappal alszik a legtöbbet. Este 9 körül felkel és reggel 6-ig fent van, aztán végig alszik, talán párszor felkel a nap folyamán kis időkre.


Nekem kb. egy hét volt, mire kézhez szoktattam, de ez minden hörcsögnél változó. Tedd be a kezedet a terráriumba/ketrecbe és tegyél bele valamit, amit szeret. Ne mozgasd a kezed, ne próbáld kiemelni, mert ki fog ugrani, vagy megijed és megharap. Szép fokozatosan tedd be a kezed, és, ha már nem fél tőle, nem harapdálja, akkor tölcsér alakot formázva a kezeddel, alányúlsz is kiveszed. Mindig csak a föld közelébe tartsd, ne állj fel vele, mert ha kiesik, neki annyi is lehet.

2014. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2014. márc. 11. 14:51
 3/3 blntdori0908 ***** válasza:
Mindig tiszta kezzel nyulj hozza,mert ha kajaszagot erez harapni fog!En mindig az agyon jatszom vele,mert ott nem utheti meg magat!De vigyazz,nehogy elszaladjon!Es mindig ovatosan fogd meg,nehogy osszeroppantsad amilyen picike
2014. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!