Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan engedjem ki a hörcsögöt?

Hogyan engedjem ki a hörcsögöt?

Figyelt kérdés
Egy Aranyhörcsögöm van kb. 3 hónapos.Szeretném kiengedni csak nem tudom hol tegyem ezt meg és hogyan.És ha elszökik akkor mit csináljak?Hogyan próbáljam meg megfogmi anélkül,hogy kiugrana vagy szétharapná a kezemet?Egyszer már kiengedtem,de akkor is úgy,hogy elkerítettem neki egy kis részt.De már ki akart menni egy lukon és egyre gyorsabb lett.
2014. márc. 13. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Először szoktasd kézhez, ha már tökéletesen megszokta és a kezedben elvan, megpróbálhatod kiengedni, de csak úgy, teljesen szabadjára én soha nem engedném el. Nem kutya, nem fog visszajönni ha szólsz neki és elég szép károkat tud csinálni a rágásával, ha szabadon marad.
2014. márc. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát igen... ki akarnak menni az enyémmel is mindig ez van. De ugye először szoktasd kézhez, aztán úgy is megcsinálhatod, hogy egy szobában az összes réshez teszel valamit, hogy ne bújjon el (Persze ha csak nem akarod, hogy elbújjon, éhen haljon, vagy fölfalja egy macska) vagy ha ez a variáció nem tettszik, akkor vegyél neki hörcsöggömböt, amibe be tudod rakni, és igy majdnem szabadon tud rohangálni. De a hörigömben nem szabad fél óránál többet bent lennie. Van még höripóráz is, de az nem ajánlott, mert eléggé állatkínzás.
2014. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előszöris legyen szelid hogy ő magától a kezedbe másszon és akkor vedd ki. Ha a kezedbe mászik és nem te fogod meg akkor nem fog megharapni. Nem neked kell közelitenie hozzá hanem neki hozzád. Meg fogja szokni a kezedet, az érintést, a szagodat, mindent.

Aranyhörcsög nagyon hamar kezes lesz, ritka az olyan aki nehezebben.


Akkor engedd szabadon ha nincs semmi más állatod!! Pl. kutya-macska remélem nincs.


És ha el tud valahová bújni akkor inkább legyél ott és figyelj rá mig lent van és ne engedd elbújni.

Nálunk az a szerencse hogy csak az ajtókat kell mindenhol bezárnom és a hütő mögé tud csak bújni, igy nem is kell odafigyelnem rá. Kijön magától ha mögé megy, hisz szaladgál. :)


De ha nem, akkor kijön a hangomra! Nálunk ez igy megy, de ha esetleg nem, akkor kijön pl. egy darabka dióra ha odatartom elé, vagy kijön arra hogy kaparom a földet az ujjammal, rögtön kijön. Ilyenekkel ki lehet csalogatni.


Aranyhörcsögökkel kapcsolatban még: ha fiú hörcsögöd van ő nagy valószinűséggel egyáltalán nem rág meg semmit, csak szaladgál, a lány hörcsögök azok rágósabbak, persze ők is szeretnek szaladni, csak náluk előfordulhat ha sokáig lent vannak hogy utána nekiállnak rágni valamit.

2014. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De a kivevéssel nincs gond egy idő után magától kijön...Amugy van egy macskám,de a hörcsögöt a szobámban szeretném kiengedni és onnan a macskát ki tudom zárni..Legroszabb esetben ha elbujik a höri majd a macska megkeresi :D
2014. márc. 20. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!