Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tartsak hörcsögöt?...

Hogyan tartsak hörcsögöt? (leirásban kérdések)

Figyelt kérdés

Születés napomra hörcsögöt szeretnék kérni és néhány kérdésre nem tudom a választ:

1 hörcsög magában is megél vagy venni kell mellé egy másikat is?

A volt halaim akváriuma jo terráriumnak?

Milyen sűrűn kell takarítani?

Nagyon zajosak és büdösek?


2014. febr. 16. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Kèt fiút nem tarthatsz együtt,mert megölik egymàst,csak kèt lànyt.Vagy egy fiut,ès egy lànyt.Viszont akkor szàmotani kell utódokra.Ha magas az akvàrium,akkor jó.Ne tudjon kimàszni belöle.Ketrec jobb lenne,mert biztonsàgosabb is(nem tud kimàszni)ès örömmel lóg a ràcsokon.

Kell neki fogkoptató.Vizes tàl,magvas tàl,ès naponta kapjon zöldsèget.Viszont k betüseket,nem ehetnek,mert puffasztja öket.uborkàt,salàtàt csak ritkàn kaphat.

Kell neki egy móluskerèk is,ès szeretik a kis fèszkeket,amibe bevackoljàk magukat.Rakhatsz be egy kis kb 5ször5 cm.-es anyagot,ezzel majd betekarôzik.Nagyon èdi àllat,mókàs,ès ha sokat van kèzbe,magyon szelìd tud lenni. Minèl jobb èletkörülmènyt biztositassz,annàl tovàbb èl.

Mi vettünk kèt lànyt,meglepetèsre egyszer csak 17-en lettek.Szóval nehèz megàllapitani,hogy melyik fiu melyik làny.Szinte lehetetlen.

Ha kèrdèsed van mèg,szívesen irok.

2014. febr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, a tisztitàsa annyi,hogy kb heti egyszer,de hidegebb idöbe kicsit tovàbb birja a forgàcs.Kiöntöd a forgàcsot az akbàriumbôl vizes szovaccsal àtpucolod,majd szàrazra törlöd.Èn azt a sarkot ahova pisil kèt naponta ki szoktam szedni.Ha tisztitod rendszeresen nem büdi.

Èrdemes felakasztható vizestartôt beszerezni,mert a tàlat felburitja.De azt is pucold hetente mert el tud tömödni,ès nem tud inni belöle.

2014. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon hasznos dolgokat irtál le!annyit szeretnék még kérdezni h ennyire harapnak?
2014. febr. 16. 15:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Ûgy kb 4hetesen vedd meg.Minden nap vedd kezedbe simogasd,nagyon szelid tud lenni.

A miènk a kedvenc sosem harapott.A màsik,nèha nèha,de vele nem tudtunk sajna annyit foglalkozni,mert ö lett vemhes ,ès úgy nem szabad annyit simogatni.Bàr ha harapott sem fàjt.

Ha foglalkozol vele szelid marad.

Ha egyet veszel,próbàlj fiut venni,elöfordulhat az is a lànynàl,hogy màr vemhesen viszed haza. :)

2014. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kell neki etető, mi itatót nem tettünk be neki, mert terráriumban van, de mindennap adunk neki vizes zöldséget, gyümölcsöt.

Legyen mókuskereke, kisháza, és ne úgy akard magadhoz szoktatni, hogy egyből kiveszed, hanem csak lassan, hogy kézből eteted, meg ilyenek :) A mién, amikor hazahoztuk már eleve szelíd volt, két hónapja van nálunk de már ő mászik fel a kezünkre, hogy vegyük ki :)

Iszonyat édes kis állatok

2014. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekunk is voltak.Minél korábban viszed haza, annál szelídebb lesz.Minden nap foglalkozz vele egy kicsit, de a szobában ne engedd szabadon. Ugyanis nagyon szeretnek ragcsálni, nekunk 1 alkalommal még a kábeleket is megrágta, nem tudom, hogy sikerult életben maradnia.Ja, még a zsebunkben is hordtuk oket, annyira szelídek lettek.Irtó aranyosak.
2014. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyedül tartsd, mert magányos állatok, megölik a társukat.

Ha a terrárium min. 40 x 60 cm alapterületű és 30 cm magas, akkor jó az, ellenkező esetben vegyél egy ketrecet, mert kis helyen belehal az unalomba. Hetente takarítsd, be látni fogod, mennyire koszolódik az alom. Nem zajos, és nem büdös. Csak takarítani kell. ;)

2014. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem dzsungáriai törpehörcsög volt nagyon szelíd és nagyon aranyos.Először a régi halaim akváriumába volt kb 1 évig de utána vettünk neki egy ketrecet és nagyon aktív lett nappal is egy csomót rohangált,játszott.Egyedül tartsd egyszer az egyik rokonom elhozta a fiú hörcsögét (az enyém lány volt) mejdnem megtámadta.Mi 2 hetente takarítottuk mert nem volt büdös csak azt a helyt tisztítottuk többször ahol kakilt.Nekem nem volt zajos csak néha volt az hogy amikor aludni akartam elkezdett mókusozni és az meg nyikorgott úgyhogy az nem volt jó.Én nagyon ajánlom nagyon aranyos :D
2015. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!