Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kisnyuszi etetéséről itatásáró...

Kisnyuszi etetéséről itatásáról van kérdésem!?

Figyelt kérdés

Most fogok venni nyuszit. Ha a tenyésztőnél kör alakú itató edénye van, megtalálja a golyós itatóban a vizet?

Másik, hogy olvastam hogy mindig legyen neki szénája. Ugyanakkor azt is, hogy kevés kaja legyen előtte mert képes addig enni amíg van kaja előtte. Akkor most csak pici széna legyen mindig? Köszi a választ előre is.


2014. márc. 29. 12:00
 1/10 anonim válasza:
0%

Nem esznek addig, amíg kaja van előttük, illetve nem rossz értelemben.

A nyulak foga folyamatosan nő, ezért folyamatosan rágcsálniuk kell a fogkoptatás érdekében, különben túl nagyra nőne a foguk, ami nem egészséges.


Emiatt szénának és rágcsáló rúdnak mindig kell lennie a ketrecben.

Tápból nem esznek addig, amíg el nem fogy, csak annyit, amennyi jól esik nekik, akár egy fél tálnyit is meghagynak.


A vizet nekem sajnos csak tálból itta a nyuszim, nem tudtam rászoktatni a golyós itatóra, de igazából szerintem a tálat egyszerűbb újratölteni, tehát ez nem gond.

2014. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A szénának kell kitennie a kajálásnak 70%-át! Tápból napi 2x kis marékkal kaphatnak, nem szabad egész napra előtte hagyni.

A tálkát általában kiborítják, a vízben fognak tapicskolni = talpfekély.


Tájékozódj mielőtt megveszed, légyszíves!

2014. márc. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Rágcsáló rudat meg tilos adni neki, ahogy dropszokat és hasonló hülyeségeket. Ezek KÁROSAK a nyulaknak! Semmilyen bolti jó-a-nyusziknak hülyeséget nem ehetnek, ez csak marketing!
2014. márc. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%

Az én nyuszim imádta a rágcsáló rudakat, leginkább azt ette, és nem mondanám, hogy káros volt neki, tekintettel arra, hogy 9 évet élt (tavaly meghalt sajnos, öregségben).

A vizet az enyém nem borította ki, az emelvényre tettük a tálat, ott stabil volt.


De nekünk egyébként is leginkább ki volt engedve a lakásban, csak akkor volt bezárva, mikor senki nem volt otthon, és 140 cm széles ketrece volt.

2014. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy imádta, nem azt jelenti, hogy nem káros neki...
2014. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk is csak tálból hajlandó inni, inkább nem ivott, minthogy a golyósra fanyalodjon. Vettünk egy nehéz kerámiatálat, fenn van az emelvényén, így nem tudja kiborítani, nem is tapicskol bele. Napi 2-3* cseréljük benne a vizet, attól függően, hogy belement-e széna vagy sem. Szóval megfelelő a vizes tál is, csak meg kell találni a megfelelőt :)


Mindig legyen előtte széna, "korlátlan" mennyiségben, mert folyamatosan szénázniuk kell, különben baj lehet az emésztésükkel (a széna 100%-ban rost ugye). Ezen kívül napi 1 kis marék JÓ MINŐSÉGŰ táp kell neki (legalább 21% rosttartalommal), legjobb a pelletált. Az ilyen magos rudakat/tápokat el kell felejteni, nagy kárt okozhatnak neki! Nasinak pedig jöhet pl. répa/alma (vannak ilyen táblázatok, hogy milyen zöldségeket, gyümölcsöket ehetnek), de ebből csak keveset ehetnek. A miénk imádja az alma/körteágat is, szóval az is mindig van a ketrecében, jó fogkoptatónak és játéknak is :)

2014. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Golyós itatóra hogyan kell rászoktatni? Mert már megvettem az itatót. Tegyem majd be és ha szomjas lesz úgyis majd megtalálja? És ha nem találja meg? Vagy maradjak egy nehéz tálnál?
2014. márc. 29. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem előbb hagyd, hogy felfedezze a golyós itatót! Ha nagyon nem szereti, akkor majd vehetsz tálat, de hátha nem lesz rá szükséged :)
2014. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lettek lepontozva azok a válaszok is, amikben írják (többek között), hogy széna mindig legyen előtte.Ez legyen a fő tápláléka, egy nyuszinak sok szénát kell ennie!

A táp (és a zöldségek, gyümölcsök) az, amiből csak keveset kaphat(napi 1-2 alkalommal jó minőségű, nem túl sok táp, 3 hónapos kora után a zöldek, de csak fokozatosan, és abból is csak mértékkel).

A torpenyul.hu-n nagyon sok hasznosat olvashatsz az etetéssel kapcsolatban (is).

A golyós itatót én megmutogatnám neki, kicsit meg is nyomkodnám, hogy csepegjen belőle egy kicsit a víz, odaraknám a szájához.Illetve valahol úgy olvastam, ha nagyon nem akar rájönni, egy kis zöldséggel, gyümölccsel be lehet kenni a csövét, hogy megtanulja használni.

2014. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Légyszi ne pontozzátok le a válaszokat, nekem mindegyik hasznos. Én is úgy olvastam hogy széna mindig legyen előtte.
2014. márc. 31. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!