Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulasok tudnátok segíteni?

Törpenyulasok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Jelenleg bolti, Alphazoo-s faforgácsot használok a nyuszimnak. Azt mondták, ez neki a legjobb. Ahogy az elvben benne van, tényleg nincs büdös tőle a lakásban. Aludni is szeret benne a nyuszi.

Ám valahogy még se túl jó: Egyrészt túl nehéz takarítani, mert mindig leragad a ketrec aljában. Másrészt a nyulam bundája is mindig tele van vele. Harmadrészt egy kicsit drágállom is az árát.

Arra gondoltam, lecserélem az almot sima, darált szalmára.

Az érdekelne, hogy jó-e a szalma alomnak a törpe nyúl számára? Nem lesz ezután büdös a lakásban? Könnyű-e takarítani?



2014. máj. 8. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha az egész ketrecben van forgács az eleve nem jó, szerezzetek be a nyuszinak egy wc-t és tanítsátok meg hogy szobatiszta legyen, és akkor csak a wc-be kell csak forgácsot tenni. Mondjuk én jobban javaslom a fa pellet. Akkor a ketrecet csak hetente kell forró vízzel átmosni, és 1-2 naponta a wc-t takarítani.
2014. máj. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Én is a fapelletet ajánlom, nyusziwcbe! :)
2014. máj. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
U
2014. máj. 9. 10:27
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nyuszi wc már elég régóta benn van a ketrecben.

A ketrecet egészét azért szórtam fel forgáccsal, mert azt mondták, hogy ha nem teszem, akkor kifekélyesedhet a nyuszi talpa.

De ezek szerint az legjobb, ha szépen beleszoktatnám őt a nyuszi wc-be. Erre tudnátok jó tippeket adni?

Valamint, hogy ti mennyiért tudjátok beszerezni a fapellét?

Előre is köszönöm!

2014. máj. 9. 10:37
 5/10 anonim válasza:
Én 950ért veszem az 5kilósat, ami szerintem drága :( Úgy próbáld meg odaszoktatni, hogy pl a bogyóit beleszórod neki a wcbe. Az enyém egyből tudta használni, jó néha a bogyó félre megy...de a pisi csak a wcbe. Idő és türelem :)
2014. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a fapelletet javaslom. Rakj csak a wc-be és a ketrec többi részébe rakj esetleg kis lábtörlőt neki és akkor nem lesz kemény. Fapelletet pedig innen tudsz pl olcsón venni:

[link]


De télen Baumaxban és társaiban is találhatsz.

2014. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 cosmona válasza:

Sajnos még én is eléggé kezdő vagyok a témában, még csak 2 hónapos a kisnyuszim, de fokozatosan szokik át a szobatisztaságra. A faforgács nálam bevált, mert remekül felszívja a nedvességet, így higiénikus. Viszont arra jöttem rá, ha az egész ketrecébe szórok az általad is említett okból, akkor mindent WC-nek néz, plusz az egész lakás csatatérré változik a széthordott faforgácstól. Így én most fokozatosan iktatom ki a forgácsot. Remélem nem lesz tőle baja. :)

A szalma alomról nem tudok nyilatkozni, nálam még egy kis széna van az almos tálcájában, ettől is komfortosabb neki a hely. Remélem segítettem valamennyit. :)

2014. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán, szórj a ketrec aljára homokot és arra tegyél szénát!

Nem lesz büdös és könnyű takarítani!

2014. máj. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi ingyen kapjuk a faforgácsot Szentmártonkátán ;)
2014. máj. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mindenképpen a fapelletet ajánlom én is.
2014. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!