Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fél éves a dzsungáriai törpehö...

Fél éves a dzsungáriai törpehörcsögöm. Hatalmasra nőttek a körmei, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 napja láttam meg, hogy mekkorák lettek a kiskörmei. Ugyanazt csinálja, semmi nem változott a ketrecében. Nem lett lustább, hogy esetleg ne koptassa, naponta kb 1 órát van kint kézbe, és az ágyon mászkál Vagy a golyóba belerakom, és akkor tekerhet az egész lakásba. Nem tudom mit tehetnék, vagy ez természetes? Rágja saját magának, ezt szabad hagynom?

Köszi mindent választ :)



2014. máj. 12. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha orvoshoz vinnéd, fogná és levágna a körméből. De akár te is megteheted, tengerimalacomnak szoktam vágni, persze nem tövig, mert szüksége van egy bizonyos hosszra, de ha te úgy látod, hoy "természetellenesen" hosszú, akkor vágd le neki.
2014. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, de nem szüksége van bizonyos hosszra, hanem egy idő után egy ér van a körmében, amit jobb nem elvágni.......

Ezért jobb állatorvosra bízni.

2014. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van benn neki WC papír guriga? Az enyém azt szokta kaparászni a karmaival, és attól mindig kopik a karma annyit, hogy megfelelő méretű maradjon. És a foga is kopik, mert rágcsálni is szokta. :) A kis cafatokkal kibéleli a házát, és abban alszik. Úgyhogy ha nincs bent neki, tegyél be egyet, mert több szempontból is hasznos. :)
2014. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
van bent neki, és nekem is felhordja a darabokat az emeletere a házába :)
2014. máj. 21. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!