Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy hörcsögöm eléggé...

Ármin11 kérdése:

Van egy hörcsögöm eléggé tapasztalatlan vagyok még nem tudom hogyan tegyem kratívabbá a házát még nincs benne semmi kézbe nem tudom venni mert nem engedi és egyfolytában ugra-bugrál. Mivel tehetném boldogabbá az életét?

Figyelt kérdés
mi az igénye egy roborovszki törpe hörcsögnek?
2014. máj. 13. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél a ketrecébe/terráriumába egy kis kuckót ahol el tud bújni, forgókereket(bocs most nem jut eszembe a pontos neve xdd) kissebb játékokat,én raktam be nekik kis mászókát. Azt imádták! Rajta szaladgáltak egész nap :D itató,meg egy tál amibe kaját adsz neki. Sok szerencsét!^^
2014. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

A Roborovoszki sajnos ilyen is marad. Tudod, azt még kevesebb ideje szelídítik, mint a dzsungikat, és azok is hogy szaladnak.:) Sajnos még nincs benne a vérvonalában, hogy emberrel él, viselkednie kéne:D


Én a saját robimnak tettem be vécégurigát, saját házikó nagyon fontos (nekem apukám nagyon kreatív ilyen szempontból,de egy kis domború odút te is tudsz neki csinálni, vagy venni. Bár fontos, hogy kezelt fa legyen, nehogy bogarak vagy ilyesmik bántsák a hörit.


Aztán mókuskerék, libikóka, nagyon pici plüssállatok, az enyém azokat hurcolta ide-oda. Lehet kis vályút csinálni neki fából, abba rakni az ételét, abban kapargathat.:)


Nekem most dzsungim van, de neki van egy köve (horvát tengerből), amire rááll, kapargatja, nyalogatja. Tehetsz be neki hörcsögalmot (boltban lehet kapni) vagy papírtörlőt, amiből majd almot készít, elvannak vele.


A kézbe vétel sajnos nehezen fog menni egy robi esetében, de szurkolok.:) olyaaaan szépek azok a pici hörik, jaj! :)

2014. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A roborovszki ilyen marad, sosem lesz dögönyhöri, mint egy dzsungi vagy arany, de lehet kezesebb, mint most. :) Sokat kell velük foglalkozni. Érdemes melléje minél hamarabb egy vele egynemű társat beszerezni, mert ők társas állatok!

Viszont nem azért izgágák, mert kevés ideje vannak az emberrel és nincs a géneikben..... O.o

Hanem, mert ilyen vérmérsékletűek. Nem várhatjuk el egy vizslától, hogy ott üljön az ölünkben órákig, mint egy macska... Pedig mindkettő nagyon-nagyon régóta az emberrel él "és a génjeikben van, hogy viselkedni kell..."

2014. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkitől a segítséget megfogadom van neki egy sajt alakú kis háza egy 25x30 as dobozba van forgáccsal egy tálba kajával,itatóval és egy kisseb játék emeletes játék hintával remélem elég neki kézbe venni abszolút nem tudom mindig bemegy a házába és nem tudom h velem van e baj v ilyesmi de hát akkor ő ilyesmi. mégegyszer köszönok mindent akinek van még ötlete nyugodtan írhat
2014. máj. 14. 16:14
 5/7 anonim ***** válasza:
25*30-as doboz elég kicsi... Jobb lenne egy 30*40-es, de inkább nagyobb! Főleg, ha veszel mellé egy ugyan olyan nemű társat!
2014. máj. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Társat semmiképp ne vegyél neki, mert a hörcsögök magányosak, így meg fogja ölni az erősebb a gyengébbet! Egyébként azt tudnod kell, hogy nagyon kicsi helye van szerencsétlen állatnak! Nálam egy 60 cm x 40 cm alapterületű 30 cm magas terráriumban van a hörcsög és még ezt is néha kicsinek találom.
2014. máj. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ROBOROVSZKII (és a campbell) törpehörcsög társas állat, a dzsungáriai és az arany hörcsög pedig NEM!
2014. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!