Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van két hörcsögöm, egy fiú és...

Van két hörcsögöm, egy fiú és egy lány. Olvastam, hogy októbertől márciusig nem születnek kicsik. Ez azt jelenti, hogy áprilistól szeptemberig egyfolytában születnek majd kishörik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 20:40
 1/4 Platypus ***** válasza:
Nem, egész évben születni fognak kishörik. A természetben tartanak szünetet, de gondolom te szobahőmérsékleten tartod őket. A nőstény a szoptatás alatt is simán vemhesül. Ha együtt tartod őket, akkor száz hörcsögöd lesz egy éven belül.
2012. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd a hörcsögöket akkor nem szaporítanád őket, mert nem tudod hova tenni és kereskedésben végzik kígyókajaként. Mindig szaporodni fognak.
2012. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én hörcsögeim (dzsungáriai) tavaly télen nem fialtak, de tavasztól újra elkezdték. Én ismerősöknek adtam az összeset, rengeteg barátomnak kellett, szinte már várták, hogy szülessenek, és az összes kishöri boldogan él. Mondjuk, most másfél évesek a szülők és már öt hónapja nem születtek kicsik, pedig együtt vannak. Nem tudom, miért...
2012. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nőstény dzsungáriai hörcsögök csak 1 éves korukig fogamzóképesek, ezért nem lesz már több kicsi kedves utolsó. :)

Amúgy a természetben valóban évente csak egyszer pároznak, de fogságban bármikor, egész évben.

2012. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!