Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány hetes törpenyuszit...

Hány hetes törpenyuszit szoktak árulni az állatkereskedésekben? Illetve milyen időset szokás venni, hogy az még tetszés szerint nevelhető legyen?

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 20:54
 1/6 anonim válasza:

nekünk van nyuszink , de nem törpe! szerintem kb. 6hetesen

lehet "önáló",.... és a nyuszit nevelni??? nem sokat nevelődik

2009. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4-6 hetes kora alatt nem szabad elválasztani az anyától.
2009. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor nekünk születtek kisnyulaink (oroszlánfejű), 7 hetesen adtuk be a kereskedésbe, nagyon örültek, hogy szép, fejlett, egészséges babákat vittünk. A 4 hetes kisnyulak még könnyen megbetegszenek idegen környezetben, hagyni kell őket erősödni.

Szerintem ilyenkor min. 6-8-10 hetes vagy még idősebb nyuszik vannak a kereskedésekben, csak Húsvét előtt őrül meg mindenki és nem törődve a nyuszik egészségével, egészen apró korban beadják (a kereskedők meg a jó haszon reményében sajnos beveszik) a kicsiket.

A nyuszikat túl sok mindenre nem fogod tudni nevelni, de akár 3 hónaposan is könnyen kézhez szoktathatod, egyéntől függően némelyik hajlandó szobatisztaságot is tanulni. Ha nyuszit szeretnél, jó nagy ketrec kell neki itatóval és azon felül is rendszeres testmozgás a ketrecen kívül. A mi törpenyuszink egy 100 x 50 cm-es ketrecben lakott, mindennap kijöhetett egy elkerített területre ugrálni (ő nem volt szobatiszta, ezért csak az étkező kövén engedtem szabadon, azt könnyű volt feltakarítani), illetve tavasztól őszig a kertben is volt egy jó nagy futtatója, amibe reggel kitettem, alkonyat előtt (vigyázz a szúnyogokkal!) pedig behoztam.

2009. dec. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2009. dec. 29. 21:43
 5/6 anonim válasza:
6-12 hónap:)
2010. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
6 hetes kor előtt nem szabad elválasztani, de a kereskedésekben ennél idősebb nyuszikat árulnak. Érdemes egyébként olyanoktól venni, akik nyúltartók és náluk születettek a kicsik, ezek ugyanis jobban vannak "szocializálva", könnyebb őket nevelni.
2010. jan. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!