Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt a nyuszim?...

Miért csinálja ezt a nyuszim? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mi történhetett az oroszlánfejű törpenyuszimmal?Most lesz mégcsak 10hetes,de nagyon vad lett velem,fogalmam sincs miért.Az ujjamat is megharapta,pedig rengeteg időt vele töltök...:(.Ami még aggasztóbb,hogy másokkal nem ilyen.Pedig én etetem és foglalkozom is vele:(.Valakinek valami ötlete?

Nagyon elvagyok keseredve,hiszen én tényleg szeretem.

Köszi a válaszokat és a segítséget!



2014. máj. 26. 09:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,ezt kifelejtettem.A nyuszim kislány.
2014. máj. 26. 09:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Mikor harap? Mit csinálsz, mielőtt támad?
2014. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha benyúlok hozzá a ketrecbe,akkor morog és támad is..:/ de en csak simogatni szeretném.Soha nem is bántottam..
2014. máj. 26. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a területét védi. :) Ne nyúlj be a ketrecbe, amikor ő is benne van. Engedd ki a ketrecből, és simogathatod.
2014. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

SOHA NEM SZABAD BETOLAKODNI A KETRECÉBE!!! Hiába te eteted, hiába csak simogatni szeretnéd, a ketrece az az ő területe és bármennyire is jószándékkal közeledsz hozzá, ő ezt akkor is betolakodásnak veszi és védi a magánterületét.

Mindig várd meg, hogz kijöjjön és csakis kint simogasd. Ne vedd ki a ketrecéből, csak azért, hogy simizd és ne is nyulj be hozzá.

2014. máj. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cosmona válasza:

Igaza van a többi válaszolónak, sose szabad csak úgy benyúlni a ketrecébe. Úgy kell tekintenünk, hogy az az övé, mi ott csak vendégek vagyunk, nem szabad onnan erőszakosan kivenni, piszkálni. Amit még fontos lehet figyelembe venni, hogy nem szabad a nyuszikat hátulról elkapni, ugyanis ilyenkor nagyon megijednek. Mivel a tápláléklánc alján vannak, a ragadozók kapják így el őket, ezért mindig, lassan és finoman, a nyuszival szemben állva szabad csak megsimogatni, felvenni stb. Van is róla egy jó vide a youtubeon:

https://www.youtube.com/watch?v=1abIFF_fgpY

2014. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a kedves segitseget mindenkinek!:)
2014. máj. 27. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
így igaz, ne hátulról. de ne is föntről lefelé nyúlva, tehát ne úgy, hogy álló helyzetből a feje fölött magasodva nyúlsz le hozzá, mert akkor is tagadozómadárnak néz :-)
2014. máj. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!