Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » (gyerek) házi egeret találtam!...

(gyerek) házi egeret találtam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma délután találtunk egy házi egeret a kertünkben. Biztos h gyerek, mert még csukva van a szeme és 2-3 cm. Felhívtuk az állatorvost és azt mondta, h csak hagyjuk kint, majd értejönnek. Viszont nyugtalanít, h eddig még nem vitték el és ha holnap sem viszik el szívesen gondoskodnék róla.


Beleraktam egy cipősdobozba újságpapírral kibélelve. Etettem is már vizes tejjel.


Kérdés: mit tegyek vele most (feltéve h nem jönnek érte). Hogy etessem? mivel? meddig? mikor szoktassam át rendes kajára? Minden info érdekel! (ha szükséges tudok képet feltölteni)


Köszönöm mindenkinek! :)



2014. máj. 27. 23:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%

szerintem azért nem mentek érte, mert megfogtad. A rágcsálók és a madarak is olyanok, hogy ha megérzik az ember szagát az utódjukon, már nem foglalkoznak vele utána.

Ezért nem szabad megfogni például a kishörcsögöket, vagy a fiókákat.

Úgyhogy biztos lehetsz benne, hogy nem megy már érte az anyja.

2014. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Szia vizes tejet ne adj neki, tejfölt kéne neki adni naponta többször,és mi denképpen melegen kéne tartani.Tudom hogy meleg van kint ,de ő még pici és nem igazán tudja tartani a hőmérsékletét.A szabadban az anyuka melegíti! De van neki már szőre? Mert akkor már nem fog kihűlni! A tejfölt kiskanállal add neki ,úgy hogy dugd be a szájába és folyasd neki bele! Tudom h kegyetlenül hangzik,de nekem is maradt árva hörcsög babám ,7 napos ,és így maradt életben h tömnöm kellett ,mert magától nem evett! Ma már 8 hónapos! :-)
2014. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
Az előző vagyok ,azt kifelejtettem hogy vörös kölest is adjál neki.A tejfölt addig kell neki adni ,amíg nem eszik rendesen mindent! Adhatsz neki gyümölcsöt meg zöldséget is ,hátha elkezdi rágcsálni!
2014. máj. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

1# nem értem hozzá kézzel sokáig, csak papírral csak most este (-7 órával a megtalálása után).

2# nem vagyok benne biztos, hogy tejfölt már megbírja e enni. Nagyon pici a szája de akkor olyan kicsire megpróbálom csinálni. Szőre viszont már van. Kösz a választ! :)

2014. máj. 28. 00:12
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

Macskatejet adjál neki!!!! Nem vicc, tényleg van ilyen. Nem tudom, mi van a környéken, de Rossmannban és dm-ben is szokott lenni! Párszáz forint.


Nekünk többször fialt az egyik egerünk és mindig ezzel etettük azokat a kicsiket, akikről nem gondoskodott..És az egész utolsó almot is, amikor elárvultak. Makk egészséges felnőttek lettek :)

2014. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11%

rágcsamentőket kérdezd:

ragcsamento@gmail.com

a noéhoz tartoznak. írj nekik, hátha válaszolnak.

(nem biztos, h még léteznek, 2 éve írtam nekik utoljára, akkor még megvoltak)

2014. máj. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
11%
Szemcseppentővel is adhatsz neki tejet.
2014. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
18%

Házi egér??? Tehát nem az a hobbifajta egér?

Mert a házi egeret minek mentegetni? Fujjj... ha házi patkányt találnál, nem azt a hobbipatkányt, akkor azt is házikedvencként mentegetnéd?

Hát a legtöbb ember macskával vagy méreggel épphogy írja a házi egeret. Az nem hobbiállatka.

2014. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Előttem!!!!! Szerinted mi a különbség a HÁZI egér és a HOBBI egér között???
2014. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
55%
él még?
2014. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!