Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi ketrecét hazavitel...

Törpenyuszi ketrecét hazavitel után ki lehet nyitni, hogy ha szeretne kijöhessen?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol, hogy ameddig nem szobatiszta, addig ne engedjük ki. Meg akkor sem, mikor hazavittük, mert kell neki 2-3 nap, addig teljesen békén kell hagyni.

Ezek mennyire igazak?

Ne is hagyjam nyitva a ketrecajtót? Akkor nem lesz szobatiszta?


2014. máj. 30. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Még ne,majd 1-2 hét múlva inkább
2014. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És kézbe sem vehetem? Csak cseréljem a vizét meg a kajáját és ennyi?
2014. máj. 30. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Simizd sokat ,és ki is veheted ha nem fél nagyon :) meg beszélj hozzá sokat
2014. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Pár napig ne zavard és ne engedd ki. Utána is csak akkor ha ő kezdeményez. Semmiképp ne emelgesd az elején, kajával csalogasd magadhoz és úgy simogasd.
2014. máj. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első hét az ismerkedésé. Meg kell szoknia az új helyet, hangokat, szagokat. Ha kiengeded, úgy elbújik, hogy ki nem szeded soha.

Beszélj hozzá, kínáld kézből táppal, ha már bátor, akkor simogathatod, és fokozatosan biztosíthatsz neki nagyobb teret.

Nézd meg, hogy hány "miért vad a nyuszim" kérdés van itt...ők mind elrontottak valamit az elején.

2014. máj. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én nyuszimat ,már másnap kivettem ,le nem tettem ,de az ölembe simiztem és milyen érdekes hogy nem vad..nem is volt soha az ...okosok...a barátnőm ezt a hülyeséget csinálta hogy nem nyúlt hozzá egy hétig ,hát amikor meg ki akarta venni elkezdett a nyúl a ketrecben rohangálni és össze vissza ugrálni annyira megijedt és meg is harapta a kezét....
2014. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre igazából mindenki mást mond, mindenki másra esküszik, szerintem hallgass a megérzéseidre. Amikor meglátod hogy reagál, szerintem érezni fogod meddig mehetsz el. Én mielőtt elhoztam a nyuszinkat, legalább 15 oldalt néztem át, mit tehetek és mit nem vele. Aztán beszéltem a tenyésztővel is, aki hol a leírtak szöges ellentétét, hol vele megegyezőket javasolt, végül úgy döntöttem: ő már felnevelt jó pár kisnyuszit, neki hiszek. Hazajöttünk, betettük a helyére a nyuszkónkat, pár óráig hagytuk megnyugodni, de ezidő alatt sem lábujjhegyen jártunk, hanem a szokásos zajok, hogy minél előbb megszokja. Este kinyitottuk a ketrecet, odaültünk elé és sokat beszéltünk hozzá. Nem kellett órákat várni, hogy olyan kíváncsi legyen! Mikor odajött a ketrec széléhez megsimogattuk. Másnap ugyanez, de már ki is vettük ölbe 1-2 percre. Aztán pár nap után már kiraktuk, kezdetben pár percre, aztán mindig több időre, viszont úgy, hogy az első kiengedés alkalmával kb 1 métert tudott elmenni a ketrectől. Napról napra emeltük a bejárható terület nagyságát, így szépen megszokta, hol a ketrec, ha gond van vissza tud menni, nem téved el, nem zavarodott meg. Mindeközben teljesen szobatiszta lett, az összes számunkra elérhetetlen helyet lepókhálózta :D és a nevére is hallgat, így amikor hívjuk, jön. Bár nem beszél, hiszem és látom rajta, hogy sokkal inkább előnyére vált, hogy néhány órával már ott ültünk vele, mintha hagyjuk őt. Ha úgy vesszük, mi is az új helyének megszokni valói voltunk. :)
2014. máj. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én mikor megvettem már kora estefelé volt,mikor hazaértünk. Betettem a ketrecbe. Másnap kinyitottam az ajtót,leültem a földre. Lassan kimerészkedett. Lassan hozzám is odajött. Kezdetben pl ha kint volt,kb csak velem foglalkozott. Visszatettem,elmentem,volt egy kis dolgom.

Még aznap,mikor hazamentem és meglátott,már rágta a rácsot,meg ugrált,hogy engedjem ki.:)

Ja és szobatiszta.

Én véleményem szerint hülyeség egy hétre/hetekre bezárni. Kezdetben nyilvan kicsit hagy szokja a helyét,meg am is félni fog. De utána szerintem nyugodtan ki lehet engedni.

2014. jún. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!