Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl és tengerimalac egy...

Nyúl és tengerimalac egy ketrecben?

Figyelt kérdés
Ha kiskoruktól egy törpenyuszit és egy tengerimalacot együtt tartok abból lehetne valami baj (pl betegség)? Azt hallottam, hogy tengerimalacot párosával érdemes tartani, de lehet-e nyuszival is? Köszi előre is a válaszokat:)
2010. jan. 2. 18:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
33%
Neee
2010. jan. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Nekem együtt voltak, az ég világon semmi probléma nem volt ebből. A malacka tényleg társas lény, és simán elfogadja a nyuszit is, nyugodtan rakd őket össze!
2010. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az utolsóra, hülyeséget beszél.



Együtt tartás nyúllal: NE!

Népszerű és sajnos nagyon veszélyes következményekkel járó tévedés, hogy a tengerimalac és a nyúl egy ketrecben együtt is tartható.

Először is: túl nagy a méretkülönbség. Egy nyúl - még ha törpenyúl is - könnyen megsértheti a malacot. Egy-egy, a nyúl számára játékos ugrás vagy rúgás komoly sérüléseket okozhat a másik állatnak.

Más a két faj aktivitási ritmusa is: a nyulak hajnalban és szürkületkor a legaktívabbak, míg a malacok óránkénti ritmusban élnek: pihenés, evés, mozgás követi egymást, sokszor egy nap. Az éppen pihenő állatot a másik mozgolódása és játékra invitálása folyamatos stressznek teszi ki.

Mindketten kolóniában élnek, de a nyulaknak egyenként van járatuk, és csak az egymáshoz legközelebb álló állatok osztoznak - átmenetileg - egy-egy üregen. A malacok csapatban, együtt mozognak és pihennek. A nyulak rendszeresen nyalogatással tisztogatják egymást, a tengerimalacok nem: félnek, és menekülnek a nyulak ezirányú kísérletei elől.

A nőstény-nyulak sokszor lesznek álvemhesek. Ilyenkor fészket építenek, és agresszívan védik azt: a malacok ebből semmit nem érzékelnek, hiszen az ő életükből ez a magatartásforma hiányzik. Nem "tisztelik" a nyulak ilyen igényeit, így azok akár halálra is haraphatják őket.

Az egy ketrecben tartás eredménye tehát: mindkét állat MAGÁNYOSAN él egymás mellett! Szokásaik és kommunikációjuk annyira eltérő, hogy nem jelenthetnek társat egymás számára.

2010. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Óóó köszönöm! Ebből tényleg sokat megtudtam. Csak mert a WestEnd-be a kisállatkereskedésben is láttam. Akkor ez elég szomorú:S
2010. jan. 2. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
jó a kisállatkereskedésekben együtt tartják őket, egyrész mert nincs annyi pénzük hogy minden állatnak külön helye legyen, másrészt meg gondolj bele hogy az ottaniak nem hónapokig meg évekig vannak összezárva! kapkodják őket folyamatosan a vevők, hol a nyulakat hol a malacokat, szal nekik jóhogy nincs bajuk, de tényleg nemjó őket együtt tartani, amalc kicsike,a nyúl ha megijed ráugrik megsérülhet a malacka, a nyuszik nem alszanak meg pihennek annyit mint a tengerimalac, szal zavarják egymást. itt már olvastam a gyakorin,hogy egy kislánynak szintén összevoltak rakva, egy nőstény tengerimalac meg egy hím nyuszi, és felcsinálta őt.(a nyúl még a patkányt is felcsinálja) született egy kis micsoda is :D mutatott képet is, egy kicsi,szőrős,nyúllábú, ugráló malac pofis valami. 1 évig élt, utána elpusztult :(
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

mondjuk ez igaz. szegény kis 'micsoda':D:(

köszii a választ:D

2010. jan. 2. 23:40
 7/11 anonim ***** válasza:
A nyulam lány volt, a malac meg fiú. Senki nem csinált fel senkit, és 2 évig együtt éltek. Egyiknek sem lett semmi baja.
2010. jan. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a ZooDom-ban láttam, hogy össze vannak zárva. Attól eltekintve nem rossz kereskedés.

Amúgy szerintem ha egy kisállat-kereskedő tudja, hogy nincs hely, akkor szól, hogy nem lehet behozni állatokat. Egy hozzám közeli(székesfehérvári) üzletben például egy aranyhörcsög befőttesüvegben volt. Szó szerint megmozdulni sem tudott, csak ült és az arcába lógott az itató vége.

2010. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a tengerimalac kan, akkor le sem fog szállni a nyúlról!

Egyik ismerősömnél így van XDXDXD

2010. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én minden könyvben azt olvastam, hogy hogyha egész kicsi koruk óta együtt tartjuk őket, akkor abból baj nem lehet.

Sőt, még legjobb barátok is lehetnek!

Szerintem lehet, de azért mindig legyünk óvatosak, és mindkettőnek kell lennie egy külön kis házának, ahol ha elege van a másikból pihenhet!

2010. márc. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!