Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Helyhiány miatt egy közös...

Kavics17 kérdése:

Helyhiány miatt egy közös nagy ketrecbe zárnék egy csincsillát és egy degut akkor nagy baj történne?

Figyelt kérdés
a Történettel senkit sem untatnék, de helyhiány miatt 2 ketrec nem fér el a szobámba már és úgy néz ki hogy egy degut is örökbe kell fogadnom, szóval ha esetleg közös ketrecbe kerülnének akkor bántanék egymást folyton ?

2014. jún. 16. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de a degunak várhatóan rövid élete lenne. A csincsik cukik, de alapszinten minden rágcsáló a saját akaratát akarja érvényesíteni és itt a méretkülönbségből komoly problémák is adódhatnak. Ettől függetlenül meg lehet próbálni, van akinek a tengerimalac boldogan él együtt a nyúllal 7 évig is, míg a többi malacos rosszul van a gondolattól is.
2014. jún. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
és ha egymásra teszed a két ketrecet?? bár nem tudom hogy mekkora a mostani ketrec amid van, és hogy melyiknek mekkora kell.. nekem nyuszim van egy 100×50-es ketrecbe de ha nem lenne helyem akkor a tetején megmaradna egy ekkora vagy egy 80as ketrec.. ha az alsót takarítani kell akkor az asztalra tenném addig a felsőt.. vagy a szoba átrendezésével nem lehet plusz helyet nyerni?
2014. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát a szobám így is érdekesen van berendezve ugyanis még egy gravírozógép és asztal is helyet kapott benne :D de ha egymásra rakom a 2 ketrecet az máár nagyon magas lenne azért gondoltam mert egy elég nagy ketrec szal egy csincsilla nagyon lazán elvan és egy degunak megfelelő ketrec is van de egymás mellett már utba lenne az egyik
2014. jún. 16. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
gravírozó gép egy szobába .. :D hát lehetetlen sosincs de nem túl egy súlycsoport a két állat :/ sehova máshova nem tudsz pakolni a házba/lakásba ??
2014. jún. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kis panelba lakok sajna és a legközelebbi hely 4km-re van "pakolásra" de oda nem egyszerű kimászkálni :D
2014. jún. 20. 00:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor a ketrec sem lehet túl nagy. :( Ezeknek az állatkáknak elég nagy a mozgásigényük. Megakadt a szemem azon, hogy egy degut is örökbe kell fogadnod. Kell? Feltételezem csak, hogy most nem jó helye van és onnan akarod elhozni. Ennek viszont csak akkor van értelme, ha megfelelő körülményeket tudsz neki teremteni. A degut és a csincsit nem érdemes együtt tartani. Nem is tudnak egymással kommunikálni, habár az etetésük hasonló. Ha összezárnának egy malaccal, habár ő is vegyes étrendű, én nem érezném jól magam vele. Fajtársat a fajtárssal. Abban viszont jó nyomon jársz, hogy egyedül magányosak, viszont fajtárs kell nekik, nagy hely és nagy kerék, amiben mozoghatnak. Akkor lehetnek boldogok és egészségesek. Ezek nélkül minden jóindulat mellett is csak szenvednek.

2014. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A ketrec az szép nagy, magam csináltam. Itt a lényeg még, hogy én ugy gondoltam hogy még egy ketrecet szeretné, valami kicsit és úgy összeépíteni, hogy a degu átmehessen a csincsihez, de a csincsi ne tudjon a deguhoz
2014. jún. 21. 08:32
 8/9 anonim ***** válasza:
ha egy ketrecbe szeretned tenni oket a ketreced falazd el ketfele h ne erjek l egymast es tudjak ne egymast bantani
2014. aug. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tenném őket egybe, valamelyik (valószínűbb, hogy a degu) meg fogja sínyleni :(
2015. jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!