Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot vehetnék a...

Milyen kisállatot vehetnék a gyerekemnek ami nem él sokáig viszonylag?

Figyelt kérdés

9 éves a kislányom és szeretne valami kisállatot én ezt jó ötletnek tartom mert végül is felelőségre is neveli egyrészt mivel ő gondozná másrészt azért nem akarok túl hosszú ideig élő állatot mert nem akarom hogy nagyon hozzá nőjjön (tehát kutya macska amik 10 15 évig is élnek) és így megtanulná azt is mi az a halál, elmúllás


lehetőleg ne bogarakat meg ilyesmiket ajánljatok mert az ki van csukva :D



#állattartás #kisállat #gyereknek állat
2014. júl. 16. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Itt nagyon sok téves és rossz elképzelés van:

1,Az egy év nagyon kevés idő.

2, 9 évesen NEM képes egyik állatot sem gondozni egyedül. Ebben a korban attól lesz felelősségtudata, hogy látja a szülei milyen gondosak és, hogy tartják, nevelik a kisállatot, és ahogy nő fokozatosan egyre több teendőt átvesz. Ismétlem, nem ő csinálja az elején, ennyi idősen és később is ellenőrizni kell!

3, Hozzá fog nőni, imádni fogja és nagyon-nagyon fog sírni, ha elpusztul még ha csak 3 hónapig lesz is nála. Iszonyatos elképzelés, hogy minél korábban dögöljön meg a kedvenc, hogy a gyerek ne szeresse meg, és megtanulja mi az a halál.

4, Egy 9 éves gyerek maximum erős szülői felügyelettel, időnként megsimogathatja. De ő egyedül nem húzhatja meg nyúzhatja. A kisállat szenvedni fog, és tuti, hogy megharapja vagy megmarja. A gyerekek még nem tudják milyen erővel, gyakorisággal és ideig kell helyesen simogatni egy állatot. Ezt a szülőtől kell ellesnie!

Kedves kérdező, ezeken gondolkodj el egy picit, és mérd fel reálisan, hogy mit vársz egy kisállattól és miért. Aztán ha sikerül a gyerek és a kedvenc ügyében is reális elvárásokat támasztani beszélhetünk a kedvenc fajáról. Addig lepd meg a plüss hörcsöggel.

2014. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

Én 9-10 éves korom körül kaptam a fehér egeremet, amit kihisztiztem magamnak mert nagyon akartam. Teljes mértékben én gondoztam, mert anyukámék hozzá se akartak érni, 1 évig élt.

Ilyen idős korban már szerintem képes a gyerek kisállatról gondoskodni, ha megvan benne az, hogy már eddig is vágyott az adott állatra, nem pedig csak rásózták. Szerintem olyan állatot vegyél a lányodnak amit ő is szeretne, hörcsögöt, esetleg egereket. Viszont benne van a pakliban, hogy ha állatkereskedésből veszed őket akkor nem kezes állatokat kapsz, és haraphatnak is.

Az pedig hülyeség, hogy egy kevés ideig élő állat nem nő hozzá az emberhez. Ha sokat foglalkozik vele akkor miután meghalt, egy kisállat is tud úgy hiányozni valakinek mint egy kutya vagy egy macska.

2014. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Vehetsz felnőtt hörcsögöt is. vagy körbekérdezhetsz ismerősöket, lehet van valahol túlszaporulat,és külön örülnek, ha elviszed.
2014. júl. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen hülyének még gyereke van, hihetetlen.

Ilyen hozzáállással ne vegyetek semmit.

2014. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
81%

nálam 3 hónapig lakott egy papagáj, nem lehetett simogatni, se semmi ilyent, de amikor váratlanul elpusztult, majd megőrültem annyira sírtam... és felelősnek éreztem magam miatta, hogy lehet én rontottam el valamit.. a párja túlélte őt, ő boldog velem..

hörcsögöm is volt, 2-3 évig él, de hidd el, ez sem sok idő.. 3-4 havonta kell neki eledelt venni, mert ugye magányos és raktározik, és nem is büdi.

én anno. 3 kutyát, madarakat, 5 hörcsögöt tarottam.. kezdésnek voltak.. megtanultam mi a felelősség, hogy 2-3 évig élnie kell, minden reggel enni kell nekik adnom, itatni, almozni és ha beteg orvoshoz vinni. a piszkos anyagiakat nem én álltam, igaz, de attól még igyekeztem hogy jó legyen nekik.

jelenleg 17 vagyok, 2 kutya, 1 madár, 4 tengerimalac és 2 hörcsög boldog gazdája vagyok, édesanyám csak akkor eteti meg őket, amikor már nagyon szeretné őket dögönyözni, különben én kelek arra hogy mindenki csipog, zaklat hogy etetési idő van.

felelősséget kell tanulnia, de nem olyan áron hogy "jaj veszek neked állatot, de 1 évig él, hogy tudd mi a halál"

a felelősség nem ez. a felelősség az, hogy igen, ő az én terhem, nélkülem meghal, tehetetlen. én vagyok az ember, a gazda, nekem kell rá vigyáznom és gondoznom hogy hosszú, boldog élete legyen. nem az, hogy eszik,eszik majd év múlva meghal és felelős vagyok érte hogy elássam. mert a felelősség az ott esik szét, hogy lehet azért halt meg mert elrontottam valamit...


szerintem tenyésztőtől vegyél nekik hörit, azokat könnyebb szelídíteni.

2014. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!