Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy tengerimalacot...

Szeretnék egy tengerimalacot vagy egy nyulat, de nem tudom, hogy melyik "jobb". Már tartottam régebben mindkettőt. Melyikük a "büdösebb"? Melyikük az olcsóbb az összes kiadás (ketrec, tál stb. ) szempontjából? És ez körülbelül menyi kiadást jelent?

Figyelt kérdés

2014. júl. 21. 19:16
 1/7 anonim válasza:
16%
Én csak a nyúlról tudok véleményt adni... Mi ''törpe'' nyulat vettünk bár rendesen becsaptak mimket mert a tízcentis nyúlból félméteres lett... Maga a nyul 5000 volt a ketrec berendezéssel 24 ezer de mi a legdrágábbat vettük.. A neten az olx-en simán lehet kapni fölszereléssel 12-ért is ami a büdösséget illeti naponta kell takarítani és sétáltatni sem árt ha olyan hiperaktív mint a miénk. Lehet kapni pórázt. Vigyázni kell az alommal mert kirúghatja a ketrecből és az egész ház olyan lesz. De egyépként nagyon szeretetre méltóak a tengerimalacokról annyit tudok h sok betegséget elkapnak
2014. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, már utána néztem az olx.hu-n és a jófogás.hu-n is, találtam olyat ami megfelelne nekem. Azt viszont nem tudtam, hogy sétáltatni is lehet/kell a nyulakat, erről köszönöm az információt, sokat segített.
2014. júl. 22. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok sokkal büdösebbek, mint a nyuszik, ráadásul őket csak párban lehet tartani. A nyuszi szeret téged és boldogan jön hozzád egy kis simiért, nem olyan kicsik mint a tengerimalac így nem tudnak annyira eltűnni. Szerintem sokkal édesebbek és szebbek is, szóval mindenképpen a nyuszit ajánlom. Igaz, nem olyan olcsó, de két tengerimalac költsége kiad egy nyulat szerintem.
2014. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tengerimalacom volt több, mint 6 éve át, illetve még egy másik egy éven át, akit az öreg napjaira fogadtunk be. A nyulakról nem tudok sokat, de a malackákról van néhány tapasztalatom. Az igaz, hogy társasági lények és többnyire jó, ha van mellettük egy másik is, ráadásul annyira megtudják szokni a másik jelenlétét, hogy a halálába belehalhatnak, de más példát is láttam és hallottam. Az általunk befogadott öreg malac például nem volt együtt tartható egyetlen egy másik egyeddel sem. Velünk, emberekkel roppant aranyos volt, de a másik két malacot agresszíven megtámadta és nem hímek vitájáról volt szó, mivel nőstény volt. De azért én is azt ajánlom, hogy ne tarts egyedül egy malacot. A büdösségről annyit, hogy ha rendesen takarítod őket, akkor nem azok. A hímeknek van egy jelölő szaguk ami nagyon büdös, de az nálunk az ivartalanítás után eltűnt. Egyébként pedig nagyon aranyosak tudnak lenni és kötődnek ők is az emberhez. Ha elég szoros a kapcsolatod vele (és ha épp nem vonzza a mászkálás sokkal jobban) felmegy az öledbe és nagyon nyugisan meg tud ott maradni. Szerintem nem problémásabbak, mint bármelyik másik kisállat, de ugyanúgy rengeteg örömet és szeretetet adhatnak, ha jó gazdájuk vagy. Szerintem azt is gondold át hogy te mire vágysz, milyen fajta társat keresel. Mindegyik állatnak van előnye és hátránya is és még azonos fajon belül is teljesen eltérő személyiségű példányokat találsz. Ők is sokfélék, akárcsak mi. :)
2014. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az én tengerimalacom lány volt, tehát nem igazán tudtam eddig a fiú tengerimalacok "bűzéről", de jó, hogy erről most tudomást szereztem. Az én tengeri malacom egyáltalán nem volt büdös, ezek szerint jól tisztítottam, ezt öröm hallani.Én is imádtam a tengerimalacomat, de az volt a probléma, hogy négy év után meghalt, mert elkapott valamilyen gyógyíthatatlan betegséget. Csak azért félek attól, hogyha még egyszer lesz ilyen állatom, akkor talán ő/ők is elpusztul/elpusztulnak és akkor az nagyon fájni fog.
2014. júl. 23. 07:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Nem akarok kötekedni, de szerintem a tengerimalac mellett dönts. Sokkal kevesebb gond van vele és költséghatékonyabb mint a nyúl. Ha fapelletet használsz, szinte semmi szaguk sincs. Nem írtad, hogy törpenyúl vagy házinyúl. Ha házi, akkor sokkal nagyobb hely kell neki, ráadásul nehezebben szelídül meg. Viszont egy tengerimalaccal sokat kell foglalkozni és igaz, hogy egyedül nem lehet tartani.

2014. júl. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia!

Nekem volt törpenyulam (aztán kiderült, hogy kicsit sem törpe). Nagyon macerás volt, hogy nagyon gyakran kellett takarítani, illetve nálam a legeslegnagyobb baj az volt, hogy rágta a ketrecet (főleg éjszaka). Nem tudom miért csinálta, hiszen rendesen kapott kaját, rengeteget ugrálhatott a ketreén kívül, illetve kipróbáltam egy olajat is (ajánlották nekem erre a problémára), de még úgy is rágta. Így aztán elég elviselhetetlen volt a nyuszitartás. Mindemellett drága mulatság.

4 hónapja van egy hosszúszőrű (!) kölyök lány tengerimalacom, és imádom! Nem büdös, hetente egyszer takarítom, és igen, egyedül tartom (bár ha megoldható lenne neked, tarts párban!), de rengeteget foglalkozok vele. Imádnivaló állat, és nem is olyan drága, mint a nyuszi (mármint minden felszereléssel együtt). Annyira kell figyelni, hogyha hosszúszőrű, akkor sokat kell foglalkozni a kis "hajával", és nyáron érdemes rövidebb fazonra vágni, mert nem bírják a meleget. A másik, hogy a felnőtt malacnak havonta vágni kell a karmát. Azt ajánlom, hogy legelőször állatorvoshoz menj, mert a vágásnál ha véletlenül belevágsz az érbe, akkor nagy baj is lehet. Mi is jövőhéten megyünk dokihoz, ott ő megmutatja mit hogyan kell csinálni (ezentúl már otthon fogjuk vágni), meg megnézi a malac szemét, fülét, szóval megvizsgálja, hogy egészséges-e. A nyuszival ellentétben nem kell nekik oltás, szóval azt sem kell kifizetni.

Mindegy, már ígyis egy regényt írtam, szóval nem húzom tovább: szerintem tengerimalacot válassz. :) Nem fogod megbánni, és imádni fogod, mikor "pop-cornoznak". (Nézz utána mit jelent ez a tengerimalacoknál). :) Sok sikert! Majd írd meg, melyik állat mellett döntöttél!

2014. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!