Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egyesek mért írják, hogy a...

Egyesek mért írják, hogy a tengerimalacnak mindenképp társ kell?

Figyelt kérdés

Folyton azt olvastam, hogy kell nekik a társ, társas állatok. Két fiú malacot kaptam ajándékba. Pont rajtuk volt a "tavaszi zsongás". Már túlzásba vitték, ezért az egyiküket elajándékoztam. Aggódtam az épségükért.

Az utóbbi időben egyre többet olvastam arról, hogy egyedül magányos stb. Már Én is kezdtem sajnálni. Arra gondoltam, hogy veszek hozzá egy kicsit, mert már egy éve egyedül van, és talán a kicsit nem fogja molesztálni. Tévedtem...


2010. jan. 10. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A tengerimslac társas állat. Egyedül nem olyan boldog. Amikor nekem 1 volt, csak feküdt egész nap, aztán vettem neki egy lányt, és most udvarolnak egymásnak, futkoznak, és már 2-ször voltak picik:)
2010. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Társ nélkül hamarabb elpusztul.
2010. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A vemhes malaclánynak nem tesz jót a fiú közelsége, így külön kell venni, ráadásul amíg el nem lehet választani a kicsiktől nem mehet vissza a párjához. Miután visszateszem kezdődik minden előlről, ráadásul megviseli az anyát, ha túl sokszor lesz vemhes.


A malacom társa/testvére akit elajándékoztam egy olyan gazdihoz került aki nemsokkal előtte vesztette el a saját malacát. Az a malacka "egyedül" 9 évig élt.

2010. jan. 10. 12:33
 4/6 anonim ***** válasza:
a társ nélkül hamarabb elpusztul
2010. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bogsy válasza:

Nekünk 2 malackánk volt, (tesómé, és enyém). Enyém (Guszti) sajnos meghalt, mert nem fogadta el a kaját, és egész nap feküdt az alomban. Most egyedül van a tesómé (Ödönke), és semmi baja nincs. Szóval sztem ez nem igaz, amit az előttem lévők írtak. 1x volt olyan,amikor már Guszti nem volt, hogy Ödönke felugrált a ketrece tetejéhez (kb. 20-25 cm magasra), és akkor nagyon megijedtem. Anyukám megnézte a neten, és ott azt írták, hogy azért ugrált olyan magasra, mert boldog. :)

Gondolom nem azért volt boldog, mert Guszti elment, csak rájött az 1 nap... :D

12/L

2010. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bogsy válasza:
Előző vok. Hozzáteszem: Ödönke most november elején lesz 5 éves, Guszti 2009.január 26-án halt meg.
2010. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!