Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac meddig él?

Tengerimalac meddig él?

Figyelt kérdés
Van már 3 és fél éve egy tengerimalacom én nagyon szeretem .. és amikor kérdezgettem hogy meddig élnek mindenki mást mondott...aki tudja a pontos életartalmát az irja meg köszönöm!
2014. júl. 25. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb 8 évig. Pontosan nyilván nem lehet, hogy ütött az utolsó órája. 6 és 10 év között. Mikor már idősebb, a fogait kell ellenőriztetni hozzáértő orvossal, a hátsókat is, hogy nem nőttek-e túl, mert akkor nem tud enni. Ezért fontos a széna.
2014. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2014. júl. 25. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Fú, egy tengerimalac akár (normál körülmények között) még 10-13 évig is élhet. De az átlagos az a 8-9-10 szokott lenni. :) de mint mondta az első: kell a fogának kopnia. De nem kell feltétlenül állatorvoshoz vinni! elég ha veszel neki koptatót, vagy valami fadarabot beteszel hozzá.

(az állatok szeretik a sót, ajánlom, hogy menny el egy sóbányába és onnan vegyél sókő-t, mert avval is tudja koptatni)

2014. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem való neki se a só, se a fogkoptató kő, ezt csak a kereskedők akarják eladni. Ez a legjobb malacos oldal: [link]
2014. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Nem vagyok kereskedő, de minden állat szereti a sót, és ezért nyalják az emberek kezét (mert a test sót bocsájt ki).

És szerintem annak a link-nek nem igazán van értelme, mert ismerek egy tenyésztőt (ő a legjobb barátnőm) és teljesen másképp neveli őket (de persze Székelyföldön teljesen más szokások vannak).

2014. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! lehet hogy a só az jó ötlet mert van lovunk is és ő neki is van fel akaszva só .. szoval lehet meg oldás lenni csak az én tengeri malacom az nem eszi az ilyenekt
2014. júl. 29. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!