Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy lehet egy patkányt...

Hogy lehet egy patkányt nevelni és kézhez szoktatni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 21:27
 1/5 anonim válasza:
Hát sokat kell vele foglalkozni pl simogatni...kézbe is így tudod..ha sokat van kézben akkor megszokja és egy idő után mindig szól ha nem törődnek vele..sok sikert és sok türelmet
2014. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van kettő darab. Sajnos az idősebbiknek a kis társa elpusztult hetekkel ezelőtt, de sikerült neki egy új pajtást keresni, hogy ne búslakodjon ott egyedül. Nagyon okos állatok, már másnap keresni kezdte társát pedig mindketten hímek voltak. Ott soratlankodott nekem, nem találta helyét. 1,5 éves a nagyobb, az új társa 4 hetes lehet, éppen választási. Érdekes módon egy rossz szó nem esett köztük. Nos nekem úgy szelídültek hogy először a finomabb dolgokat, darab sajt, gyümölcs kezemből vették el. Egyébként kis zsiványok, mert először elbújnak, de nyugodtan ki lehet szedni őket, anélkül hogy harapnának. Nekem az egyik, pont amelyik meghalt kis szelíd volt, a nyakamban képes volt elaludni. Ő megmaradt a markomban míg belefért, zsebemben is, a másik ő gyorsabb fürgébb, ő is megül egy percig de csúszik is lefelé a lábam szárán. Én kiengedtem őket naponta egy kisebb helyiségben, ott mozogtak. Én beültem közéjük és lényegében ott fedeztek fel, rám mászkáltak, szagolgattak, nem féltek tőlem. Csak türelemmel lehet velük jó célokat elérni és jutalmakkal. Nevükre hallgatnak, már ha mozgolódtam, bújtak elő, ott ültek egymás mellett az ajtóban hogy adok e valamit nekik
2014. júl. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Sajnálom amelyik elpusztult.


Tényleg hallgatnak a nevükre?

Hímet vagy nőstényt érdemes tartani?

Nem kakilják össze a lakást?

2014. júl. 26. 22:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy patkány azért nem olyat pottyint, mint egy elefánt. :)) Ha hagyod kicsit megszáradni a bogyót, öszesöpröd és kész.

Nekem 2 nőstényem van, borzalmasan aktívak, nem olyan ölbenmaradósak, mint a hímek, viszont érdeklődőbbek, játékosabbak. Enyéim napra pontosan egyidősek, egy alomból valók.

Rágcsálót mindig finomsággal édesgetünk magunkhoz. Valami nagyon illatossal, pl. sajt, hús, patiknak való rágcsa. Ha elnyered a szívét, hamar megtanulja, hogy ha a közelben vagy, akkor hamarosan finomság várható. :) Türelem és türelem!

2014. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha játékosabb, aktív patit szeretnél, akkor lányok. Ha ölben ülős, nagyobb, dögönyözős patit, akkor fiúk :)
2014. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!