Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok! Alap tudniva...

Ghtyshd kérdése:

Tengerimalacosok! Alap tudnivaló a kisállatról?

Figyelt kérdés
hamarosan lesz egy malackám :) mit kéne róla tudnom (neveléséről)?
2014. júl. 28. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

fürdetni nem kell csak akkor ha valami bőrbetegsége van stb.

Nem lesz szobatiszta, ahol rájön oda potyogtat. Víz és széna mindig kell, hogy legyen előtte, tengerimalactáp is.

Kell neki egy házikó, vagy olyan sok széna amibe el tud bújni.

Két hímet együtt nem lehet tartani mert halálra vernék egymást, inkább ivartalanított fiút és egy lányt, vagy 2 lányt. 1-et ne tarts mert társas állatok.

Nekem 3 malackám van, ha segítsek valamiben írj :)

2014. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. júl. 28. 18:23
 3/11 anonim ***** válasza:

kettőt kell tartani!!! ez a legfontosabb.

akkor egy minimum 100*50es ketrec

versele-laga táp



első egy hétben nem fognak kijönni, félni fognak és futni ha meglátnak :D első pár nap a kritikus, az a fontos, hogy egyenek! nekem nem óhajtott enni a pici fiú, így első este kézbe vettem és addig molesztáltam egy szelet ubival amíg meg nem ette legalább a felét :)


2 fiút is lehet együtt, de csak fél év minimum korkülönbséggel, vagy testvéreket.

halálra verés csak a lány malackák közelében van. :)


melegben hűteni kell őket (nem tudnak izzadni) jégakkut becsavarni, vagy palackba víz, azt fagyasztani és azt.

nekem 4 malackám van, 3 lány 1 fiú. :) ivartalanítva lehet csak melléjük engedni, de arra legalább 3 hós koráig várni kell, és min 500g-nak kell lennie.


fontos, hogy mérni kell a súlyukat, mivel ők ha betegek, akkor sem mutatják ki. :) tehát kell nekik egy konyhai mérleg :D


akkor öö.. fürdetés ha beteg, vagy ha nagyon-nagyon melege van lehet sima kézmeleg vízbe pancsoltatni, de utána teljesen szárazra kell törölni/szárítani, és akkor lehet visszatenni.


jó előre kinézni egy orvost, ha baj van oda vinni, ne

akkor kelljen keresni :D


krumplit, szárított kukoricát és szotyit nem ehetnek.

salátából is a bio-t és csak keveset :P


mi lehet még? készülj fel, hogy kettő mellékhatásuk lehet:

- minden tárgyat, amit látsz, elkezded nézni, hogy milyen formában lehet jó a malacoknak :D

- nem állsz le 2 mellett, és fél év múlva már az 5. malackát tervezed :D


jó cocázást :)

bármi van, nekem is írhatsz nyugodtan :)

2014. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3. :DD Köszi jót röhögtem
2014. júl. 30. 10:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó oldal én mindent innen nézek, ha elolvasod biztos nem fogsz semmit rosszul csinálni: www.haziallat.hu/cimkek/tengerimalac-tartasa/
2014. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt is jó szívvel ajánlom neked, az étkezéstől kezdve a megfelelő ketrecig minden kérdésedre választ találsz. Ha meg nem, írsz és válaszolnak :) [link]
2014. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Magas hőmérsékleten könnyen gyúllad!!!
2014. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


miért röhögtél? :)

2014. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

kösz minden választ:DD

ezen:


mi lehet még? készülj fel, hogy kettő mellékhatásuk lehet:

- minden tárgyat, amit látsz, elkezded nézni, hogy milyen formában lehet jó a malacoknak :D

- nem állsz le 2 mellett, és fél év múlva már az 5. malackát tervezed :D

2014. aug. 1. 08:25
 10/11 Lucca0313 válasza:
Az 1. válaszolóval nem értek egyet, mert nekem 2 fiú tengerimalacom van, és szépen megvannak együtt. Én szoktam nekik játékokat csinálni, amivel eljátszanak, valamint átmeneti kifutót könyvekből/ kartonból (nem ugranak ki.) Játék példa: WC papír gurigát megtömünk szénával, és madzaggal a ketrec tetejére kötjük, de azért úgy, hogy elérjék.
2014. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!