Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacosok, állatbarátok...

Tengerimalacosok, állatbarátok, érveket felhozni, és ezzel megmenteni egy állatot?

Figyelt kérdés
Van egy tengerimalacom, lassan öt éves. Annyira bűntudatom van, hogy nincs társa, de anya nem engedi, hogy legyen. Kérlek segítsetek érveket felhozni, szörnyen sajnálom őt! Gondoltam, hogy ballagási ajándéknak kérek mellé egyet (azonos korút, neműt), de annyira félek, hogy nem fog sikerülni! Nagyon szeretem és féltem őt. :S

2013. febr. 8. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
NE azonos korút! Sokkal fiatalabbat vegyél, mert így alapvető a rangsor és nem kapnak össze mindenen. Nekem egyedüli malackám van és így is megvan :) Mindennap több, mint 3 órát vagyok vele és nagyon szeret kijönni, utánam jön mindenfelé :)
2013. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Heló!


Neknük két malacunk volt, mindegyik egyedül lakot. Sajnos az első pár év után betegségben meghalt, de a második, Lajos - :) - 8 évig élt. Egyiküknél se vettük észre, hogy társaságot igényelne. Mármint rajtunk kívül, ugyanis arany élete volt, mind kaja téren, mind gondozásban - és nem mellesleg szeretett pihenni is, jó sokat :D.


Szóval szerintem ha rendesen foglalkozol vele - ami a kérdés alapján nem egyértelmű, hogy igen -, akkor szerintem egyedül továbbra is ellessz, ahogy 5 évig tette. Lehet nem si tudná hova tenni a dolgot, hogy 5 évig egyedül, most meg itt van egy újonc, lehet stresszelne is - bár sajnos nem látok a malacok fejébe.

Lepd meg inkább valami cuccal az "otthonába", vagy valami finom kajával...

Biztos értékelni fogja és te is megnyugszol :).

2013. febr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy-két év elég? :S Picit 0,1%, hogy nem engednének meg, mert szerintük amellé is vennénk egyet, ha a mostani meghal.
2013. febr. 8. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen.Ha a gazdinak van elég ideje foglalkozni a malackájával,akkor nem kell mellé pár.Az enyémnek se volt,és a sok időmbe belefért vele több órát lenni.

Ha kevés rá az időd,akkor persze,hogy ajánlott mellé társ.

Érveket nem tudok mondani,de ha anyukád,még így se engedi,hogy legyen még egy,akkor próbálj több időt tölteni vele naponta,és úgy már biztos,hogy nem lesz magányos.

2013. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akármennyi időt is foglalkoznál vele,nem pótolja a fajtársat! Ez olyan,mintha te egész életedben állatokkal lennél,embert nem is látnál! Vagy begolyóznál,vagy te is állatnak éreznéd magad...
2013. febr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!