Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kikészít a nyulam?

Kikészít a nyulam?

Figyelt kérdés

Van egy házi nyuszim, tavasszal született. Le akarták vágni még picinek, de sikerült elkunyerálnom. Nagyon szeretem, de borzasztó rossz szokása van. A szénarácsból, kikaparja az összes szénát, és ráfekszik, meg rápiszkít. Pedig forgács van alatta, nem is kevés.

Most levél tartót raktam fel, ( ugyanolyan mint a szénatartó, csak szorosabban fog ) de abből is kiszedi az összeset a mancsával.

Van valakinek ilyen tapasztalata? Mit tehetnék, hogy ne pocsékoljon ennyire? Nem győzöm szénával ! :-(



2014. aug. 17. 08:57
1 2
 1/12 KGabi0000 ***** válasza:
72%
Vegyél neki WC-t és abba rakj pelletet,de ne széna alapút,hanem faalapút,mert a szénaalpút eszi is,oda fogja végezni a dolgát.Ez minden ilyen problémát megold.Nem kell neki forgácsot venni,csak pelletet,de azt is csak a WC-be kell rakni,így abból sem pazarol annyit.Hamar rászokik a WC-re.
2014. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Ha kikészít, akkor egyétek meg!
2014. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vedd ki a forgácsot, az nem kell alá. Helyette tegyél be neki wct.

Szénából milyet kap? Az enyém akkor piszkít rá, ha nem ízlik neki. Próbálj ki más fajtát.

2014. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, na ez eszembe se jutott. Most lucernát kap. Ahol született, ott sima gyepszénát kaptak. Kipróbálom! :-D
2014. aug. 17. 17:12
 5/12 A kérdező kommentje:
2 es. Majd akkor ha tálcán kínálod a gyerekedet kirántva!
2014. aug. 17. 17:13
 6/12 anonim ***** válasza:
A lucernával vigyázz, nagyon hízlal. Ha tudod tárolni, akkor vegyél kisbálás szénát. Sokkal olcsóbb, mint kis csomagban venni.
2014. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Igen még télen vettem a lucernát, kisbálásat. Most fogok még egyet venni, hogy a telet kihúzzuk vele. Igazáből hízlalni szeretném kicsit, mert mikor hozzám került nagyon gebe volt. De veszek egy zsák gyepet is kipróbálom jobban eszi e. :-)
2014. aug. 19. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne adj neki ennyi lucernát, nem az a fő kajája, hanem a széna. Nasinak oké, de hizlalni szerintem ne akard.
2014. aug. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lucerna széna van most elötte. De akkor most nem ez a fő kajája? :-O
2014. aug. 20. 11:48
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, az lucerna, nem széna. A sima széna a fő tápláléka, azt vegyél neki.
2014. aug. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!