Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degu vagy nyuszi? Melyikre...

Degu vagy nyuszi? Melyikre mennyit kell költeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék degut,vagy nyuszit,de nemtudom melyik legyen.Mindkettő nagyon tetszik,de félek hogy nem lehetnének bent a házba,max télen,de akkor se a szobába,mert a szüleim a ,,Minden állat büdös" mondat hívei...Eltudnám tartani az ösztöndíjambol,mivel elég jó tanuló vagyok a hátrányaim ellenére,tehát a tanulmányi eredmény függése nem lehetne.A nyuszi jó lenne kinti tartásal,de félek,hogy valami állat beszabadul hozzá,és hát..na..volt nyuszi nincs nyuszi.Degut is nagyon szeretnék (tudom hogy 2 kell) csak anyuék mindig lepatkányozák,és azt mondják,hogy biztos h büdi meg stb...Mind két állatkánaka tartásához utána néztem,de maradt pár kérdésem?Melyiknek mennyi az oltása?Mikor kell őket oltani és mi ellen?(A nyuszinál tudom,hogy kell a szúnyog ellen) Válaszokat előre is köszi!:)

2014. aug. 26. 11:54
 1/7 anonim válasza:
Ne vegyel ugy allatot h n tudod 100%osan ellatni es mindent megadni neki. Persze aranyos meg minden de figyelmet igenyelnek. A nyuszinak kell mozgaster amit az egyetem mellett a pinceben nem tudsz megadni neki. Az oltasok eleg dragak es van vele sok dolog ami nem hanyagolhato! Ezt nem bantasbol irtam csak h gondold at es vagy 100%os figyelemmel legyel az allattal szemben vagy inkabb ne vegyel;) foglalkozni kell veluk!😘
2014. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy foglalkozni kell velük,és nem egyetemen vagyok,hanem szakiskola,és ott kapok ösztöndíjat :) ugymond mindent megtudnék neki adni,mozgás teret is :) Csak az állatorvosis kérdésekre nemtaláltam választ .
2014. aug. 26. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
A degunak semmiféle oltásra nincs szüksége. Maga a degu amúgy nem büdös, van egy szaga, de azt nem nevezném büdösnek. Na a ketrece, az már inkább, de az sem olyan tömény bűz. Hetente nem árt takarítani, de ha ezt biztosítod, akkor nem lesz vele probléma. Nagyon kis édesek, én imádom az enyéimet.:) Egészen barátságosak is tudnak lenni amúgy, viszont nem szabad tolakodónak lenni. Amúgy annyira nem patkányos, de valóban van benne.
2014. aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyuszi oltás ára változó. Attól függ melyik orvoshoz viszed. Én fizettem már 2500- öt, még egy másik 4 ezret kért.

Mixomatosis és rhd ellen kell oltás. Ezt kombináltként is kaphatja. Rhd ellen 1 évig véd,másik ellen fél évig.

És ha a legelső oltását megkapja,akkor majd asszem 4 hétre rá kell kapjon egy ismétlőt is.( remélem a 4 hétre jól emlékszem)

Én nyuszim 8 hetesen kapta az első oltást.

2014. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyuszik valamennyivel többet esznek és oltásra is szükségük van, emiatt egy kicsit drágábbak is. A degukat nem kell oltatni, és kistestűek lévén kevesebbet is esznek, viszont őket tilos kint tartani (nyáron a melegben hőgutát kapnak, télen a hidegben jobb esetben megfáznak, rosszabb esetben halálra fagynak...). Természetesen pincében, padláson és garázsban sem szabad degukat tartani a poros, koszos, dohos, állott levegő miatt (de nyuszikat sem). Tehát ha a lakótérben tartás ki van zárva, akkor a degukról is mondj le. A nyuszik jobban bírják a kint létet, de kifejezetten kinti tartásra való nyúlházat kell venni, egyrészt a jobb hőszigetelés miatt, másrészt hogy tényleg ne tudjanak bejutni ragadozók.
2014. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nyuszkónak van kombinált oltás én most kaptam nyuszikat es imadom oket megvettuk neki ezt a kombinalt oltast es amit évente kell adninekik be 1 dobozba 5 oltas van az ara 9000 ft volt :)
2014. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem ajánlanám. A degukhoz nem értek, de az egyik előbbi válaszoló leírta, hogy nem szabad őket kinn tartani és a nyuszit sem ajánlatos. Rengeteg figyelemre van szüksége, akkor boldog, ha az ember közelében van. Ha szinte egész nap kinn lenne, akkor nem érezné jól magát, szóval nem ajánlom.
2014. aug. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!