Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vak a tengerimalacom?

Vak a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Honnan tudom leellenőrizni hogy vak-e a tengerimalacom? Hófehér de nem albínó s mondták hogy vak vagy süket lehet idővel. Anyám szerint pedig vak. -.- "A másik malacunk egyből elveszi a kaját de a fehér csak később veszi észre."

Szóval mivel lehetne megállapítani hogy valóban vak-e? A környező megyékben sem tudok malacorvosról úgyhogy orvoshoz nem tudom vinni.



2014. aug. 28. 09:34
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
A szeme előtt himbálj valamit vagy lassan dugd a szeméhez az ujjadat ha pislog vagy behunja nem vak. Lehet baj a szaglásával is. De ha tud menni nem kóvályog valószínűleg nem vak.
2014. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Odatettem amikor közeledett hozzá akkor behunyta. De a biztos nem vak is ugyanígy csinált. A vaknak hitt pedig nagyon is jól jár, fut és a másikat is mindig alárendeli.
2014. aug. 28. 11:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami felsértette a szemeit. Adj rá A-vitamin tartalmú szemcseppet esetleg kenőcsöt is (napi 3x mindkettőböl) . Velünk is ez van,szegény malac nem szereti a kenőcsöt. Az állatorvos azt mondta, ha nem javul vagy kiveszik a szemét vagy harmadik szemhéjat fognak felhúzni és ott gyógyul, de szerencsére nem korlátozza semmibe.
2014. okt. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!