Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért akar a tengerimalacom...

Miért akar a tengerimalacom mindig visszamenni a ketrecébe?!

Figyelt kérdés
Ha kiengedem a szobámba mindig vissza akar menni, a ketrece körül ólálkodik. Pisilnie nem kell. Kap ennivalót vizet és mégsem jó neki. Ha a ketrecében van alig mozdul ki. Valamint nagyon fél.

2014. aug. 22. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A tenegrimalacokra nem tudok ilyen példát mondani, de azt gondolom, hogy ugyan úgy, ahogyan a patkányok, társas állatok. Egyedül depisek és félnek. Valamint a patkányoknál nagyon jellemző, hogy csak ott érzik magukat biztonságban, amit ismernek, ami az ő vackuk.

Gyerekkoromban volt tengerimalacom, de párban voltak és nagy helyük volt nagyon, nem akartam kivenni a helyükről, de nem is igényletek nagyobb területet maguknak.

Patkányaim mostanában voltak, de náluk már nagyon látszódott az, amiket leírtam. Gubbasztanak ha egyedül maradnak, társas állatok. Illetve ha kiengedtem őket, nem akartak kijönni, ha kivettem őket, azonnal iszkoltak vissza a helyükre.

2014. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazan ertem mert mindig kiveszem simogatom es jol erzi magat mert nyalogatja a kezem es berreg. Sajnos egy tarsat nem engednenek mar meg a szuleim de nagyon sokat foglalkozom vele es mindent megteszek hogy ne erezze egyedul magat .
2014. aug. 22. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:

"Könnyen megszelídíthető, barátságos, ám rendkívül félénk állatok. Szorult helyzetben félelmükben gyakran harapnak, ami kisebb sérülést okozhat, ezért kerülni kell a hirtelen mozdulatokat. Ajánlatos társaságban (legalább párban) tartani őket, az egyedül tartott példányok ugyanis nagyon sok emberi törődést és időt igényelnek. "


[link]

2014. aug. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha párban nem lehet, de sokat foglalkozol vele, akkor valószínű ez nem fog megváltozni. Én arra gondolok továbbra is problémának, amit leírtam és valószínű, hogy nem fog változni a helyzet.

Azt még érdemes megpróbálni, hogy hagyod, hogy csendben éjjel vagy bármikor magának fedezze fel a ketrecen kívüli részt. Hagyd nyitva az ajtaját mindig és ne zavard meg, ha ismerkedik. (A patkányoknál mindig nyitva volt nekem, de csak mint a papagáj, ultek az ajtóban és egy lépést nem tettek kintebb.)

2014. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ha van neki kis házikó a ketrecben valószínű azért akar be menni mert ott biztonságban érzi magát :) kint a szobában nem ismeri a helyet és nem tudja hova bújhat menedékbe .:)viszont amiket előbb is irtak hogy ő társas állat :) kell neki egy társ (nekem is van tengerimalac sajnos ő is egyedül van mert drága lenne társat venni mellé mert alapból megvenni a malacot és náluk csak lányt fiúval lehet összetenni mert a fiú-fiú vagy lány-lány összeverekednek szoval igy még ivartalanítani is kell és az kb már igy együt lenne vagy 10.000 ft az meg már ugye drága:/ egyépként nekem is nagyon fél pedig már 1,5 hónapja kaptam meg )remélem érthetően magyaráztam el :DD
2014. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!