Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vannak szaporítók, és tenyészt...

Vannak szaporítók, és tenyésztők. De ez a kutyákon kívül másra is igaz? Pl tengerimalac? Ló? Hal?

Figyelt kérdés
Halottam már,láttam már tengerimalac tenyészeteket,ló tenyészeteket,de akinek nincs "kennelje"az szaporító,pl ha lovakat "szaporít/tenyészt"?vagy tengerimalacokat?vagy hörcsögöket?Vagy netán halakat?Vagy mi van még...

2014. szept. 3. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Versenylovaknál is van agyatlan szaporítás olyan értelemben,hogy megveszik a tulajdonosok külföldön pár száz euróért a selejt lovakat.Magyar pályán eredményesek a gyenge állományban.majd továbbszaporítják őket.Sok a gyenge képességű,de azokat a vágóhíd megveszi.

Bármilyen mén tenyésztésre vehető,fedeztetési engedélyt minden gyenge selejt kap,ha a tulaj kéri.Az ilyenek meg rontják tovább az állományt.

2014. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,persze érdekes még nekem a kérdés,várok válaszokat.(Láttam olyant,hogy megköszönték a választ,és több nem érkezett :DD)
2014. szept. 3. 18:32
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Azért nem teljesen értek egyet az elsővel annyiban, hogy egy mén fedeztetési engedélyét iszonyúan nehéz megszerezni. Bármilyen apró testi hiba kizáró ok, maximum "ideiglenes" vagy valamiféle saját tenyésztésre való engedélyt kaphat, ha mondjuk kicsit hosszabb a csüdje. Persze jó pénzért (zsebbe) nyilván "selejtes" ló is kaphat engedélyt, de ez sajnos minden területen így van.
2014. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Telivérnél egyetlen feltétel van:hogy a törzskönyve és sütése szerint is telivér legyen.Akkor már fedezhet saját fajtájában korlátozás nélkül.Ha viszont egy telivér mén félvérben kér engedélyt,akkor valóban nézik a küllemet meg teljesítményt,idegrendszert stb.

Telivér fajtát sosem szelektálták küllemre.

2014. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

A halaknal kicsit mas a helyzet. Egy kutyaval meg lehet azt tenni, hogy a szaporito tartja a ketrecben mocsokban es elleted,a hallal nem, ugyanis a legtobb faj nagyon kenyes joszag. A szaporodashoz kell megfelelo homerseklet, pH, vizkemenyseg, akvariummeret, jo minosegu taplalek stb. Raadasul a halat nem lehet ivartalanitani,gyakran a nemek elkulonitese is problemakat okoz. Viszont naluk is figyelni kell a beltenyesztesre. Kiskoromban kaptam egy guppi part. Szaporodtak is, persze nem frissitettem az allomanyt, nem volt tudatos tenyesztoi munka ezert par generacio utan elkezdtek deformalt gerincu halak szuletni.

Problema az is, hogy sok helyen arulnak festett, tetovalt halakat, ami allatkinzas, de ez inkabb nagy haltenyeszetekben mukodik foleg a tavol-keletrol hozzak be oket. Az allatkereskedesekkel inkabb van problema, mint a szaporitassal, gyakran rossz minosegu, gyenge, beteg halat adnak el, raadasul sokszor nem is ertenek hozza. Halat en csak helyi tenyesztotol veszek, kereskedesbol soha. Szebbek, egeszsegesebbek es szamithatsz a tenyeszto segitsegere kesobb is.

2014. szept. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nyuszim van, sajnos sok az agyatlan szaporító, aki megvesz két random nyuszit, majd havonta jönnek az almok. Sokszor keverékek, ami miatt foghibásak lesznek.

Ráadásul sok kereskedésben sincsenek nemenként különválasztva a nyuszik, így az is lehet, hogy valaki hazavisz egyet, majd néhány nap-hét után egy alomnyi kisnyuszi is világra jön.

2014. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Tengerimalac?Patkány?Egér?Hörcsög?Esetleg ékszerteknős? :D

2014. szept. 6. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak mindenhol. Tengerimalacnál is.... :( Rengeteg beltenyészetről is hallani :(
2014. szept. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Patkánynál is rengeteg a szaporító.
2014. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!