Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fapelletet milyen időközönként...

Fapelletet milyen időközönként célszerű cserélni a nyuszi wc-ben?

Figyelt kérdés
Még csak pár hónapos a nyuszim, én minden nap cserélem neki, mert reggelre teljesen elporlad. Viszont olvastam olyat, aki pár naponta önti csak ki és tesz bele újat. Ha pár napig benne hagyom nem lesz szaga? Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 4. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyáron sokat ivott, sokat pisilt, akkor gyakrabban cseréltem. Most hűvösebb időben kevesebbet iszik, kevesebbet pisil, így ritkábban cserélem. Nincs rá szabály, akkor cserélem, amikor látom, hogy szükséges. Szaga nincs.
2014. szept. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És milyen vastagon rakod a pelletet a wc-be?
2014. szept. 4. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Én naponta cserélem, még ha éppen nem is pisilte tele. Egyszerűen azért, mert olyan, mint egy macska, ha nem találja elég tisztának az alomját, tüntetőleg elépisil :D Emiatt épp csak annyi pellet van benne, hogy ne lehessen látni az alját, ennyi bőven elég a napi pisi/bogyómennyiséghez.
2014. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm. Nálam is annyi pellet van a wc-ben, amennyi éppen elfedi a műanyagot, ez nagyjából 2 pohárnyi (másfél decis talán a pohár). Viszont így minden nap elporlad az egész, tehát telepisili. Ha többet raknék, gondolom nem lenne az egész elporladva és akkor nem kéne talán minden nap cserélni, de lehet, akkor maradok ennél, ami most van és akkor tiszta neki minden napra.
2014. szept. 4. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!