Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik törpehörim állandóan...

Az egyik törpehörim állandóan felborítja a testvérét. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm nemrég kapott két "fiú" dzsungáriai törpehörcsögöt, csak hogy aztán egyszer csak megfialt az egyik... :D Két pici lányhörit (pont az előző hibából százszor ellenőrizte a nemüket) később nekem ajándékozott. Még csak 4-5 napja vannak itt, kezdik megszokni az új helyet, az egyiknek viszont az a mániája, hogy oda megy a másikhoz, és felborítja, míg az hangosan csipog háton fekve. Valaki nem tudja, mit jelenthez ez? Különben jól megvannak egymással.

2014. szept. 6. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem nagyon tűrik meg egymást az egyneműek,inkább magányos lények ahogy észrevettem.Valószínűleg párzási időszakban meg verik is egymást.

Szerintem legideálisabb egyet tartani.

Vagy tenyészteni őket de akkor 20-30 egyeddel eladásra.

2014. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyedül kéne tartanod, nehogy egyszer csak kinyírja egyik a másikat. Nekem csak 1 van, de nagyon jól megvan egyedül. Csak megfelelő szerelés kell neki, hogy ne unatkozzon.

Amúgy nálam akkor csipogott így, amikor megvettük, és nagyon félt. Most már soha nem ad ki ilyen hangot, ismeri a szagomat. Ezért gondolom, hogy nem kéne hosszú távon egymás mellett tartanod őket.

2014. szept. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Előbb-utóbb véresen össze fognak verekedni. A beltenyészetet kizáróan is jobb lesz, ha nem tartasz együtt két pockot, de amúgy is egyedül szeretnek lenni és, ha ez a feltétel nincs megadva kezeskednek róla, hogy egyedül lehessenek.... (Jóesetben az egyik legalább megmarad...)
2014. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Dzsungikat mindenképpen KÜLÖN kell tartani nemtől, és attól függetlenül hogy tesók-e vagy sem!
2014. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!