Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a vemhesség elején agresszí...

Ha a vemhesség elején agresszívabb a nyuszim, törvényszerű, hogy bántja a kicsinyeit?

Figyelt kérdés
Először vemhes a nyuszim.KB. félidős.Eddig békés állat volt, most meg rángatja az itatóját, kiborítja a kaját, dobálja a tálját.Eddig se volt kezesbárány,de most ráugrik a kezemre etetéskor. Anyósom szerint,ha most ilyen, nem fogja gondozni a kölykeit, szétszórja a fészket.Talán meg is esti a kicsiket.
2010. jan. 18. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a fészkét készítené elő. Lennie kell egy minél eldugodtabb saroknak, ahol nyugodtan készülődhet. Érdemes pl. letakarni a ketrece egy részét, és minél kevesebbet legyen társaságban...
2010. jan. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Anyósod bizonyára kicsit buta:D ,NEM BIZTOS HOGY rosszul neveli a kölykeit szerintem nem lesz semmi baj.Egy kicsit több kaját adj neki! és valami fát vagy csutkát amit tud rágni.
2010. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Szintén anyós mondta, hogy 3 nappal szülés előtt engedjem csak az ellető ládába. De én tegnap megnyitottam neki.Kapott hozzá szalmát,most fészket épít egész nap.Nagyon bírom! Olyan aranyos ahogy dolgozik!
2010. jan. 20. 17:28
 4/7 anonim válasza:

Ajánlom a www.torpenyul.hu oldalt

ott sikmindent megtudhatsz a vemhességről, a kisnyuszikról, kérdezhetsz is, és tapasztalt tenyésztők nagyon hamar válaszolnak.

Én is onnan tudtam meg mindent.

A nyuszim nem vemhes, ivartalanított, mégis dobálja a tákáját :)

2010. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi,megnézem.Ő is dobálta ha tehette,DE EZ LE VOLT RÖGZÍTVE CSAVARRAL :D
2010. jan. 20. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért volt agresszív, mert már építeni akarta a fészket. De ezek szerint már megoldódott :) Annyit fűznék hozzá, hogy biztosan nem fogja megenni a kicsiket, csak a placentát és az esetlegesen félig kifejlődött magzatokat eszi meg ellés közben. A kicsinyeit soha nem eszi meg, akkor sem, ha életképtelen vagy elpusztult.
2010. jan. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megnyugodott! Kész a fészke, mármint szalmából. Gondolom a "szőrözés" majd a vége felé. Már simogatni is lehet. Még 8 nap van hátra!
2010. jan. 25. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!