Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha összerakok egy nőstény és...

Ha összerakok egy nőstény és egy bak törpenyulat biztos nem bántják egymást?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran születhetnek kisnyulak? Az anyuka nem őrül bele a sok szülésbe? Az apuka nem bántja őket? Milyen probléma merülhet fel? Mennyire kockázatos egy ketrecben tartani két különböző nemű törpenyulat? (Kosorrú)
2014. szept. 13. 10:03
 1/5 KGabi0000 ***** válasza:
Ha nem akarsz kisnyulakat min. az egyiket ivartalanítsd.Ha születnének mégis kisnyulak,akkor az apa bántja őket.Ne tartsd egy ketrecben a kettőt ivartalanítás nélkül.
2014. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs sok tapasztalatom ezzel, nekem sokáig baknyulam volt (majd' 7 évig), egyik Húsvétra kaptam, de nem is ez a lényeg. Tesómnak volt nőstény, vele nagyon jól elvoltak, soha nem bántották egymást, évi 2x fialt a nőstény, minden almot szépen felnevelt, aztán egyik nyáron a szúnyogok okozta csípésbe belehalt (a védőoltások ellenére is). Az apuka ekkor másik ketrecben volt, de ő olyan szelíd volt, hogy amikor kint voltunk, az udvarra is ki lehetett tenni. Amikor megellett, semmiképp se hagyd bent az apukát, s kölykökhöz se nyúlj kézzel, nem tudhatod, hogyan reagál rá az anya, lehet kidobálja őket a fészekből.


Amikor Ő meghalt, akkor a baknak hoztak egy ivarzó nőstényt, ő viszont az istenért se akarta az "aktust", szaladt, fújtatott, hátrakapott. Esélytelen volt a helyzetük, így 2 nap után ment is vissza a nőstény a gazdához, aki egyébként is vad természet volt, én is alig tudtam megfogni.


Tehát ki kell próbálni, de ha fiatalon össze vannak szoktatva, szerintem nem lesz gond.

2014. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Állandó szaporulat lesz, nem hinném, hogy annyira jó az anyanyuszinak ez. Szerintem ne rakd őket össze, vagy ivartalanítsd egyiket.
2014. szept. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És mennyi idős korukig bántja az apuka a kisnyulakat?
2014. szept. 14. 09:12
 5/5 KGabi0000 ***** válasza:
Itt nem csak a bántásról van szó,hanem lehet hogy meg is öli őket.
2014. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!