Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bak vagy nőstény törpenyulat...

Bak vagy nőstény törpenyulat válasszak, ha később nem akarom ivartalaníttatni és nem szeretném, hogy támadós legyen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok a téma szakértője, de nekem nőstény van és nincsen vele semmi probléma pedig már 7 éves.
2014. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet agresszív az ivarérettség miatt, szóval, ha biztosra akarsz menni, vegyél idősebb(1 év körüli) nyuszit, aminél már kiderült a viselkedés. Sok tenyésztő árulja azokat, amikről kiderült, hogy nem alkalmasak tenyésztésre.
2014. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól még támadós lesz, ha szeretnéd, ha nem. A nőstény azért lesz támadós, mert védi a területét, a bak meg mindent telepiszkít és agresszíven harapdál mindent. A nőstény állítólag még agresszívebb, mint a bak. Bár nekünk a bakkl is meggyúlt a bajunk, nem tudom, mi lett volna nőstény nyuszinál...

Egyébként ivartalanitással az életüket is meghosszabbítod. Olvass ennek utána.

2014. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenki ajnározza az ivartalanítást. Én nem.
2014. jún. 2. 05:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem ajnározom az ivartalanítást, szimplán tapasztalat, hogy a bújós, kedves nyuszimból egy agresszív vadállat lett, aki minden nap összepisilte az ágyamat, és ok nélkül megtámadott, majd műtét után megint nyugis, bújós szőrgolyó lett. Szükség volt a műtétre, neki is jobb, hogy nem őrül meg a hormonjaitól.
2014. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ahány nyuszi,annyi féle. Ivartalanítás szükségességéről is megoszlanak a vélemények. Pont ma olvasgattam,és asszem pont a Család utcai honlapon (akit dicsérni szoktak,hogy jó nyulas doki) olvastam, hogy csak bizonyos esetekben van feltétlen szükség rá. Nekem anno a tenyésztő akitől a nyuszim van is ezt mondta. Én végül nem ivartalanítattam.

3 éves a nyúl, bak. Semmi probléma nincs vele. Agresszív sosem volt.

Udvarolgatni szokott,meg régebben sajna spriccelve pisilt néha.. Na ennek nem örültem.:D De ennyi. Jó nyuszi.:)

2014. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A hormonjai felőrlik hamarabb és hamarabb elpusztul, ha nincs ivartalanítva. Ennyi. Nem mindig az agresszivitás az oka rá.
2014. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nőstényt.
2014. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!