Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, talán tetszhalott?

Hörcsög, talán tetszhalott?

Figyelt kérdés
Sziasztok :( Nem tudom mi a baja, nem vettem rajta semmit észre az előző napokban. Ma szinte végig csak aludt, egyszer fel is ébresztettem, s utána visszaaludt. 5 óra múlva sajnos már nem reagált semmire. Nem tudom mi a baja, előtte ugrált, tekert, evett rendesen, ivott. Arra gondoltam, hogy a ketrec tetejéről mindig leugrott, lehet megüthette magát. Nem tudom. Lehet tetszhalott egy höri? Most egy konvektorra tettem, hátha felmelegszik, és nem lesz baja. Szerintetek? :(

2014. szept. 22. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát 99.9 % hogy elpusztult. Hörcsögök nem lesznek "tetszhalottak".
2014. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Platypus ***** válasza:
Dzsungáriai törpehörcsög? Mert akkor valószínűleg hibernálta magát a hirtelen hőmérsékletcsökkenés miatt. Terráriumi hörcsögnél nem egészséges, még kevésbé az csak úgy felébreszteni. Szerintem keress egy hörcsöghöz értő állatorvost.
2014. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Dzsungáriai igen. Remélem nincs baja :( De nagyon rosszul néz ki, semmi életjelt nem találok (levegő vétel...)
2014. szept. 22. 21:33
 4/13 A kérdező kommentje:
És ketrecben van (volt?:() tartva
2014. szept. 22. 21:33
 5/13 Platypus ***** válasza:
Bocs, az internet szerint mégsem valódi hibernáció, hanem sokk történik ilyenkor a hörcsöggel. De a lényeg hogy tetszhalottnak tűnik, és arany meg törpehörcsöggel is megtörténik. Az ok a hirtelen hőmérsékletesés, ami éppen volt az utóbbi pár napban. Fel kell melegítened és izotóniás sportitalt itatni vele, vagy ha nincs akkor enyhén cukros vizet. És doki, mert elég veszélyes dolog.
2014. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hogy itatnám meg szegényt, ha semmit nem csinál? Csak fekszik...
2014. szept. 22. 21:38
 7/13 Platypus ***** válasza:
Levegővételt viszont kéne látnod, ha alaposan figyeled. És lazának kell lennie, semmiképpen sem merevnek, mert az utóbbi már biztos jele a pusztulásnak.
2014. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Meleg helyre vittem, remélem élni fog még, mert megérdemli szegényke a hátralévő pár évét.
2014. szept. 22. 21:42
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy, azt gondoltuk meghalt, tél volt, kitettük a teraszra, hogy eltemetjük később és kb. egy óra múlva már a mozgást hallgattuk, hogy ez meg hogy lehet.

Kb. fél év múlva megismétlődött, de akkor meg nem mertük kitenni...

2014. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Remélem, vele is ez történik majd, hogy felébred. Nagyon szerette az egész család. :(
2014. szept. 22. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!